5 kwietnia 2017 tuż po godz. 12.00 do Stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym trzech aut w Skokach na drodze wojewódzkiej nr 196, koło Szkoły Podstawowej.

Na miejscu wypadku pojawiły się zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Wągrowca oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoków. Rozbite samochody znajdowały się po jednej i po drugiej stronie jezdni. Strażacy natychmiast zabezpieczyli miejsca akcji oraz przystąpili do udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, wśród których było również dziecko w wieku ok. 3 lat. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego działania medyczne przejął lekarz. Osoby najbardziej poszkodowane, w tym także dziecko, przetransportowane zostały do szpitali. W jednym z pojazdów uczestniczącym w wypadku przewożony był pies, który również doznał obrażeń, technik weterynarii zalecił pilne przewiezienie czworonoga do specjalistycznej przychodni weterynaryjnej.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych Policja zorganizowała objazdy. Po skończonych czynnościach dochodzeniowych strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne oraz usunęli elementy rozbitych karoserii aut.

Karolina Stefaniak
na podstawie materiału przekazanego przez sekc. Piotra Kaczmarka Oficera Prasowego KP PSP W Wągrowcu

zdjęcia: OSP Skoki / Portal WRC