Film z wydarzenia:

Niewiele jest w życiu wydarzeń, które zapadają nam w pamięć tak mocno, że aż nie chce się o nich zapomnieć. Do takich z pewnością od 2 kwietnia 2017 należeć będzie inscenizacja pt.: „Moje miasto na przestrzeni wieków”. Spektakl powstał z myślą o przekazaniu informacji o dziejach miasta, w którym urodzili się, dorastali i mieszkają Skoczanie. W inscenizacji uświetniającej obchody Jubileuszu 650-lecia Miasta Skoki zagrało ponad 160 mieszkańców Skoków: dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy razem, powodowani tęsknotą  za historią, zapragnęli natchnąć publiczność przeżywaniem interesujących wydarzeń z przeszłości. Każda zagrana w przedstawieniu rola ukazała ważny fragment historii miasta. Nie było przypadkowych scen, wyimaginowanych postaci. Był za to pełny profesjonalizm, objawiający się w najmniejszym szczególe.

Jako aktorzy, czujemy radość i dumę z udziału w jedynym takim widowisku o Skokach. Owe role zawdzięczamy autorce scenariusza i głównemu reżyserowi inscenizacji – BARBARZE SURDYK – przyznali zgodnie zaangażowani młodzi ludzie. Pani Basia kolejny już raz pokazała skockiej widowni swój niezwykły talent twórczy  i umiejętność zaangażowania w wielkie dzieło setek osób, wielu instytucji, stowarzyszeń, organizacji i zespołów artystycznych działających w Skokach.  Korzystając z konsultacji historycznych swojego małżonka Andrzeja, zilustrowała dzieje Skoków począwszy od XIV wieku aż po dzień dzisiejszy. Patronat nad inscenizacją objął Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.

Przedstawienie współtworzyły: Izabela Biała, Katarzyna Dziel, Elżbieta Słoma i Alicja Gapińska.

Wszystkim Państwu,  którzy w jakikolwiek sposób służyli pomocą w zorganizowaniu widowiska  koordynator wydarzenia –  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach – dziękuje najserdeczniej.