Piękne przydomowe ogrody rzutują na atrakcyjność danej miejscowości, a tym samym wpływają korzystnie na wizerunek całej gminy. Dlatego cennym wydarzeniem jest konkurs „Piękna i Zielona Gmina”, który od wielu lat organizowany jest przez Burmistrza Tadeusza Kłosa.

Na zaproszenie do udziału w plebiscycie na najładniejszy ogród odpowiedziało w tym roku 28 właścicieli nieruchomości (10 z terenu gminy i 18 z miasta).

W jedyny deszczowy tydzień tego lata, komisja konkursowa złożona z pracowników Urzędu, miała okazję przyjrzeć się i ocenić zgłoszone do plebiscytu ogrody. Kiepską pogodę wynagrodziły przepiękne widoki. Kolorowe kwiaty i uformowane krzewy, oczka wodne, altany, zadbane trawniki – to tylko niektóre z elementów ogrodów cieszących oczy komisji.

Jak co roku ocena była bardzo trudna, gdyż każdy ogród jest niepowtarzalny, tworzony z pasją i zaangażowaniem przez właścicieli. Pod uwagę brano m.in.: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, funkcjonalność nieruchomości, oryginalność zagospodarowanie posesji oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Czas uroczystego podsumowania przypadł na 14 września 2018 roku, w lokalu „Stary Fortepian” w Skokach. Warto zaznaczyć, że wśród laureatów mamy dwóch właścicieli ogrodów debiutujących w konkursie. „Podium” przedstawia się następująco:

I miejsce – Anna Wieczorek (Pawłowo Skockie),
II miejsce – Dawid Kruś (Sławica),
III miejsce – Agnieszka i Tomasz Herkt (Skoki).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których można było znaleźć m.in.: nożyce do żywopłotów, węże ogrodowe, donice ozdobne czy podkaszarki.

Gratulujemy wszystkim i kierujemy wyrazy uznania. Pokazali Państwo swoją pasję, która oprócz tego, że tworzy coś pięknego, wymaga wiele pracy i wysiłku.