Właściciele zgłoszonych do konkursu nieruchomości wzięli sobie wyraźnie do serca wprowadzone w marcu tego roku hasło „zostań w domu”, bo tak wypielęgnowanych ogrodów chyba jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji oceniać.

Drugi rok z rzędu plebiscyt zorganizowano w dwóch kategoriach: na najładniejszy ogród oraz najładniejszy „Zielony zakątek”. I podobnie jak w latach ubiegłych komisja konkursowa była pod ogromnym wrażeniem aranżacji każdej zgłoszonej do konkursu posesji. Kryteriami, według których wyłoniono zwycięzców były m.in.: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, funkcjonalność nieruchomości, oryginalność zagospodarowania ogrodu oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Komisja konkursowa złożona z pracowników Urzędu, miała okazję podziwiać kolorowe kwiaty i uformowane krzewy, oczka wodne, altany i zadbane trawniki. Udało nam się także podejrzeć m.in. balot słomy, z którego wyrastały ogórki i cukinie, bananowca w centrum miasta czy drewnianego bałwana chłodzącego w upalne dni :). Podczas oględzin poznaliśmy wielu prawdziwych „pasjonatów zieleni”.

W kategorii na najładniejszy ogród konkurowały między sobą 33 posesje, z czego aż 20 z terenu gminy. Wśród sołectw zdecydowanie górowało Potrzanowo z 7 zgłoszeniami, dalej Lechlin z 3. Komisja konkursowa odwiedziła także Jabłkowo, Lechlinek, Sławicę, Rejowiec, Rościnno, Wysokę, Kuszewo, Niedźwiedziny i Brzeźno.

Zielonymi zakątkami postanowiła się pochwalić trójka właścicieli nieruchomości – ze Skoków i Rościnna.

Uroczyste podsumowanie plebiscytu odbyło się 23 września br. w restauracji „Moraś”. Frekwencja podczas finału dopisała i stawili się niemal wszyscy uczestnicy.

Warto zaznaczyć, że laureatami konkursu w obu kategoriach zostali debiutanci. Podium przedstawia się następująco:
I miejsce – Anna i Waldemar Zatorscy (Potrzanowo),
II miejsce – Agnieszka i Tomasz Herkt (Skoki),
III miejsce – Beata i Rafał Karczewscy (Lechlin).

W powyższej kategorii wyróżniono ogrody należące do Państwa: Mirosławy i Dawida Kruś, Joanny i Wiesława Ruta, Sylwii Majntas oraz Marzanny i Grzegorza Bachorskich.

Wynik kategorii „Zielony zakątek”:
I miejsce – Agnieszka i Rafał Urbaniak (Skoki),
II miejsce – Beata Zima (Skoki),
III miejsce – Agnieszka Sołtysiak (Rościnno).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, wśród których można było znaleźć m.in.: narzędzia ogrodowe, donice ozdobne, odkurzacze do liści czy opryskiwacze.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i wyrażamy uznanie za ciężką pracę, której efektem są niesamowite ogrody i zielone zakątki.

Galeria zdjęć przedstawiająca ogrody które wzięły udział w konkursie oraz uroczystość rozdania nagród: