swieto_szkoly_1swieto_szkoly_2Coroczne święto szkoły odbyło się w tym roku 30 kwietnia 2014 r. Program spotkania obejmował:

  • Uroczyste rozpoczęcie Święta Szkoły
  • Piknik Olimpijski
  • Konferencję z udziałem Polskich Olimpijczyków
  • Festiwal Sztafet Olimpijskich
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych ,a także polscy olimpijczycy. Swoimi wrażeniami z igrzysk olimpijskich podzielili się z młodzieżą: Zbigniew Orywał, Iwona Dzięcioł – Marcinkiewicz, Dariusz Goździak, Marek Leśniewski, Aleksander Wojciechowski.

swieto_szkoly_3swieto_szkoly_4Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem reprezentacji gimnazjów wraz z pocztami sztandarowymi. Po raz pierwszy w historii Święta Szkoły wniesiono sztandar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas uroczystego otwarcia, podniesiono flagę olimpijską, zapalono znicz i odczytano Apel Olimpijski .

Wyniki Konkursu Wiedzy Olimpijskiej – indywidualnie:

1 miejsce – Tomasz Markiewicz – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

2 miejsce – Bartosz Kliś – Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole

3 miejsce – Szymon Adler – Publiczne Gimnazjum Sportowe nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Kędzierzynie Koźlu

swieto_szkoly_5Wyniki Konkursu Wiedzy Olimpijskiej – drużynowo

1 miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole

2 miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

3 miejsce – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem

Wyniki Festiwalu Sztafet Olimpijskich

1 miejsce – Gimnazjum nr 11 im. Polskich Olimpijczyków w Gliwicach

2 miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach

3 miejsce – Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem.

Organizatorzy składają podziękowanie wszystkim tym, dzięki którym uroczystość ,nasza miała tak piękną oprawę. Szczególne podziękowania kierujemy do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, władz powiatowych i gminnych za ufundowanie pamiątkowych pucharów oraz szeregu nagród dla uczestników.

Dziękujemy także szkołom, które odpowiedziały na zaproszenie i uświetniły nasze święto swoją obecnością. Już dziś zapraszamy ich na przyszłoroczne spotkanie.

Zdjęcia: www.gimnazjumskoki.pl