Gimnazjaliści na sympozjum

Przedstawiciele gimnazjum w składzie: Julia Jakubowska, Natalia Kuszpit, Magdalena Mróz i Patrycja Gronowicz 9 czerwca uczestniczyli w V Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego organizowanym przez Zespół Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był: „Wolontariat –radość pomagania”. Uczennice uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez przedstawicieli regionalnych i lokalnych organizacji wolontariackich oraz osoby zaangażowane społecznie i wolontariuszy. Każda z reprezentantek naszego gimnazjum brało udział w innych zajęciach warsztatowych. Julia – „Wolontariat  dla osób z niepełnosprawnościami – zajęcia prowadzone przez przedstawiciela Warsztatów Terapii Zajęciowej z Murowanej Gośliny; Magdalena – „Warsztaty Kynologiczne” prowadzone przez hodowcę psów, która również jest wolontariuszką  schronisku dla zwierząt; Natalia – „Mała Ojczyzna – Wielka Sprawa” – zajęcia prowadzone przez przedstawiciela Regionalnego Ośrodka Wolontariatu w Poznaniu; Patrycja – „Mądre pomaganie” – warsztaty prowadził przedstawiciel organizacji Wielkopolska „Szlachetna paczka” Stowarzyszenie Wiosna.

Opiekun: Ilona Węglewska


IX Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2017

Reprezentacja gimnazjum uczestniczyła w rajdzie organizowanym podczas „IX Ogólnopolskiego Pikniku Ekologicznego w Pobiedziskach”. Na trasie rozlokowano stanowiska, na których realizowane były poszczególne zadania związane tematycznie z ochroną powietrza, środowiska, przyrody, znajomością gatunków roślin i zwierząt występujących w Polsce i na terenie gminy Pobiedziska. Uczestnicy rajdu: Natalia Dudek, Wiktoria Klimczak, Weronika Konowalska, Maja Nowak, Kacper Kujawa. Mieli oni również przyjemność spotkania się z gośćmi pikniku, aktorami polskiej sceny Panią Elżbietą Romanowską i Panem Robertem Koszuckim.

Opiekunowie: Ilona Węglewska, Grzegorz Samol


Dzwonowo Zaginione Miasto

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku i relaksu dla uczniów naszego gimnazjum, to również czas na poznawanie najbliższej okolicy, ale i historii. W lipcowe sobotnie popołudnie grupa uczniów wybrała się na spotkanie z przeszłością do pobliskiego Dzwonowa. Organizowane były tam zajęcia warsztatowe, pt.: „Wehikuł czasu – średniowieczny obóz”. Pokazy wprowadziły uczestników w klimat średniowiecza. Podczas warsztatów można było dowiedzieć się, m. in. o panującej wówczas modzie, militariach, zobaczyć pokazy artyleryjskie, barwić i drukować tkaniny. Grupa studentek antropologii omawiała jak wykonuje się pomiary antropologiczne na podstawie znalezionych szczątków kości ludzkich. Spotkanie dało możliwość porównania warunków życia średniowiecznego z dzisiejszym.

Opiekunowie: Małgorzata Dudek, Renata Hamulczyk, Ilona Węglewska