10 lutego br. ok. godz. 7.15 Ochotnicza Straż Pożarna została zadysponowana do wypadku drogowego na ul. Rościńskiej w Skokach . Po przybyciu druhowie zastali auto przewrócone na dachu znajdujące się na środku drogi. Działania przybyłych ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu auta na koła w celu odłączenia zasilania oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która opuściła pojazd przed przybyciem straży pożarnej. Poszkodowany kierowca został przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W momencie prowadzenia działań zablokowany był jeden pas ruchu na DW 196 w kierunku Wągrowca.

To zdarzenie mogło skończyć się tragicznie, gdyż w momencie wypadku chodnikiem przechodziła osoba, która dzięki szybkiej reakcji zdążyła wskoczyć za pobliskie ogrodzenie w celu uniknięcia potrącenia przez samochód.

Siły i środki obecne na miejscu zdarzenia:

  • Policja- 2 radiowozy
  • Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • JRG Wągrowiec
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach

foto: M. Michalak
tekst: P. Kaczmarek