Dzisiejszego poranka, tz. 29 stycznia br. tuż po godzinie 10 kierująca pojazdem, ze względu na trudne warunki drogowe, straciła panowanie nad samochodem i wypadła z drogi. Do zdarzenia zadysponowano zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoków, który po przybyciu zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która z ogólnymi potłuczeniami została przekazana przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W czasie trwania akcji druhowie pomagali Policji w kierowaniu ruchem oraz posprzątali pozostałości powypadkowe zalegające na drodze.

 

Zwrócić należy uwagę, że w przeciągu dwóch tygodni, jest to drugie zdarzenie w tym samym miejscu. Z tego zdarzenia można wyciągnąć wnioski, że mimo słonecznej pogody, droga w pobliżu mostów jest często ślizga i oblodzona.

Siły i środki obecne na miejscu zdarzenia:

  • Zastępca Dowódcy JRG PSP z Wągrowca
  • Policja
  • Państwowe Ratownictwo Medyczne
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach

foto: Krzysztof Wontroba

tekst: Piotr Kaczmarek