
Okres wiosenny to dla wielu ludzi czas na porządkowanie swoich przydomowych ogródków i obejść jest to również wzmożona praca rolników na polach i łąkach. Niestety często zdarza się, że pochłonięci ferworem pracy zapominamy, że niektóre nasze działania są szkodliwe dla środowiska. Świadczyć o tym mogą czarne statystyki Straży Pożarnej, która w okresie wiosennym odnotowuje zwiększoną ilość udziału w gaszeniu pożarów traw i nieużytków rolnych.
Rybacka i wędkarska brać sprzątała jeziora

Tradycyjnie już na początku sezonu brzegi jez. Rościńskiego od wielu lat sprzątają wędkarze z Koła PZW Nr 120 w Skokach. 21 kwietnia, czyli tydzień wcześniej do akcji sprzatania jezior włączyło się poraz drugi Gospodarstwo Rybacie w Skokach pod przewodnictwem pana Roberta Kowalewskiego.
Odnowienie oznakowania Systemu Szlaków Rowerowych w Puszczy Zielonka

Informujemy iż na terenie Puszczy Zielonka i okolic w Gminach Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska, Skoki i Swarzędz odbywa się odnowienie oznakowania Systemu Szlaków Rowerowych:
Pierwsze połowy skockich wędkarzy.

Chociaż oficjalne rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2011r w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego nr 120 w Skokach zainaugurowano w niedzielę 10 kwietnia br. „Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi” na jeziorze w Antoniewie, reprezentacja Koła już w dniu 2 kwietnia wzięła udział w zawodach organizowanych przez Zarząd Okręgu Poznańskiego. Zawody z udziałem reprezentacji 10 kół pod hasłem „Witaj Wiosno 2011” odbyły się na jez. Deszczownia w Iwnie.
Piotr Babrakowski mistrzem spinningu

Coraz więcej dzieci i młodzieży wstępuje w szeregi naszej drużyny. Dotychczasowa korytarzowa harcówka w przedszkolu nie mogła nas pomieścić, na lokal po „Skoczkach” nie ma nadziei, więc zbiórki odbywają się w budynku gimnazjum lub w terenie.
Koniec jesieni i początek zimy obfitował w wiele wydarzeń. W połowie listopada pojechaliśmy na Mazury – do Ostródy na festiwal piosenki harcerskiej i żeglarskiej. Nasz debiut w tego rodzaju imprezie wypadł całkiem okazale Przywieźliśmy cenne nagrody, dyplomy a Julia Wasyleicz zdobyła wyróżnienie.
Korzystając ze sprzyjającej pogody w porozumieniu z leśniczym panem Robertem Zaganiaczykiem w sobotę 26 XI zasadziliśmy las, który potem otoczymy należytą opieką.








Unia Europejska



















