Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia ograniczyły aktywność Koła PZW i uniemożliwiły organizację działalności sportowo rekreacyjnej wg planu pracy. Dlatego też przychylając się do życzeń członków, Zarząd w dniu 28 czerwca zorganizował zaplanowane na początek maja Zawody Spinningowe z łodzi, o czym możemy poinformować czytelników dzięki uprzejmości Kapitana sportowego Mariusza Kielmy.

Już o godzinie 6.00 na przystani nad jeziorem Dzwonowskim zebrali się członkowie Zarządu i 20 wędkarzy chcących rywalizować w spinningu. Po omówieniu przez Kapitana sportowego Mariusza Kielmę nowych zasad punktowania na zawodach spinningowych- począwszy od tego sezonu zgodnie z wytycznymi Okręgowej Komisji Sportowej liczą się zdobyte punkty, a nie waga ryb – nastąpiło wypłynięcie zawodników na wody jezior: Dzwonowskie oraz Księże i wędkowanie.

Wędkowano 5 godzin i 30 minut, po czym wszyscy uczestnicy spłynęli do przystani, gdzie swoje karty startowe z odnotowanym połowem oddali Komisji sędziowskiej. Po sprawnym zakończeniu prac Komisji okazało się, że pierwsze miejsce zdobywając 780 punktów za złowienie 4 okazałych okoni zdobył Piotr Babrakowski. Drugie miejsce z wynikiem 500 punktów zajął Marian Konrad, a na trzecim ze zdobytymi 420 punktami uplasował się Maciej Łysek.

Po wręczeniu zwycięzcom pięknych pucharów pamiątkowych Prezes Jacek Dudek ogłosił, że Koło Wędkarskie przez Przedszkole Samorządowe im Kubusia Puchatka w Skokach zostało nominowane do „GASZYNCHALENG”. Na tę wiadomość wszyscy uczestnicy jednogłośnie wyrazili chęć udziału „w pompowaniu” i zbiórce pieniędzy dla córki swego kolegi- Nadii Elińskiej. W ten sposób zebrano 230,00 zł, które podczas Zawodów o Puchar Burmistrza  przekazano rodzicom Nadii – Annie i Henrykowi Elińskim.

Edmund Lubawy
Foto Piotr Babrakowski