Aż 14 trzyosobowych drużyn strzeleckich stanęło na starcie turnieju drużynowego 15 Memoriału braci kurkowych Edmunda Maćkowiaka i Stanisława Glinkiewicza. Po emocjonującej rywalizacji puchar przechodni trafił do rąk drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach.

Tylu drużyn nie było od lat. Turniej, który otrzymał wsparcie ze strony Urzędu Miasta i Gminy Skoki, zgromadził reprezentacje: OSP Skoki, PZW Koło nr 120 w Skokach, Klubu Sportowego „Wełna Skoki”, Budowlanych – Rosik, rodziny Adamskich, wsi Rejowiec, wsi Rościnno, pracowników UMiG Skoki, radnych Rady Miejskiej Gminy Skoki, PZERI Oddziału w Skokach, skockiego koło TPPW 1918/1919, 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „Hyce”, Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach.

Turniej poprzedzony został uroczystą zbiórką sióstr i braci kurkowych, którą prowadził prezes KBS Krzysztof Jachna i odczytaniem krótkich biografii Edmunda Maćkowiaka i Stanisława Glinkiewicza. Prezesowi towarzyszyli także tegoroczni królowie bractwa. Uczestników turnieju pozdrowił i życzył sukcesów burmistrz Tadeusz Kłos. Iwona Migasiewicz – honorowa członkini bractwa i burmistrz Tadeusz Kłos oficjalnie rozpoczęli turniej oddając strzały do tarczy.

Faworytów turnieju upatrywano w ubiegłorocznych drużynach, które stanęły wówczas na podium: Budowlanych – Rosik, drużynie wsi Rejowiec, Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej. Groźnymi rywalami były drużyny: OSP Skoki i KBS w Skokach. Swoją drużynę wystawił urząd miasta i gminy oraz rada miejska, którym kibicowali osobiście: burmistrz Tadeusz Kłos i Sekretarz Gminy Blanka Gaździak.

O ile drużyna pracowników (Agata Ruta, Witold Bzdęga i Krzysztof Mańka) zakończyli swój udział w fazie grupowej, to drużyna radnych na czele ze Zbigniewem Kujawą, przewodniczącym rady, Piotrem Babrakowskim i Mateuszem Stajkowskim walczyła w ćwierć finale, w którym nieznacznie ulegli drużynie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Drużyna TMMSiZS (Krzysztof Migasiewicz, Arkadiusz Andraka, Franciszek Szklennik) bez problemów wyszła z grupy po zwycięstwie nad drużyną TPPW 1918/19, by następnie wysoko pokonać drużynę z Rejowca, co było pewnego rodzaju rewanżem za ubiegły rok.

Warto zaznaczyć, że zwycięzcy tego pojedynku uzyskali najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn, a gdyby wystawiono podium za najlepsze wyniki indywidualne, to aż dwóch strzelców Towarzystwa zajęłoby na nim miejsca. Kolejnym rywalem TMMSiZS w systemie pucharowym byli faworyci turnieju, czyli Budowlani – Rosik, w składzie których strzela Mikołaj Koteras, strzelec wręcz wyborowy. Próbę nerwów wytrzymała drużyna Towarzystwa i to ona w finale zmierzyła się z ekipą OSP Skoki.

Młodość wzięła górę i Marcin Trybulski, Tomasz Przykucki i Adam Świętek (kapitan) odebrali zasłużenie przechodni puchar turnieju memoriałowego. Będą jego posiadaczem przez co najmniej rok, bo przecież mogą swój wynik powtórzyć. Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Po zakończeniu turnieju i wręczenia dyplomów oraz okolicznościowych tarcz rozpoczęła się rywalizacja indywidualna. Tradycyjnie już organizatorzy turnieju zadbali o treściwy poczęstunek dla wszystkich uczestników i gości.

Wyniki turniejów indywidualnych

Turniej Bracki: 1. Andrzej Tatara. 2. Bogumił Rzepka. 3. Grzegorz Misiak.

Tarcza Pań: 1. Weronika Adamska. 2. Bożena Kołpowska. 3. Michalina Stefańska.

Tarcza Panów: 1. Paweł Sierakowski. 2. Krzysztof Migasiewicz. 3. Albert Śrama.

Tarcza Darczyńców: 1. Weronika Adamska. Krzysztof Jachna. 3. Krzysztof Migasiewicz.

Tarcza Młodych Strzelców: 1. Paweł Sierakowski. 2. Katarzyna Stefańska. 3. Albert Śrama.

Najcelniejszy strzał turnieju indywidualnego – Alojzy Pacholski

Zdjęcia z turnieju Franciszek Szklennik: