
Ktoś może zapytać, dokąd na obóz tego lata? Odpowiedź brzmi do Jarosławca. Stanica Leśna Polana należąca do hufca Sławno od wielu lat przyciąga harcerzy z całej Polski. Tym razem ze skocką grupą odpoczywali także harcerze i cywile ze Słupska, Czechowic – Dziedzic a także strażacy ochotnicy z Kochanowic koło Częstochowy.
„Mali skoccy podróżnicy” – odsłona III Himalaje

Kolejne spotkania podróżnicze dostarczyły dzieciom po raz kolejny mnóstwo wrażeń. W dniach 14 i 15 marca mali skoccy podróżnicy zdobywali ośmiotysięczniki podczas spotkań pt.: DO SZKOŁY POD GÓRKĘ - DZIECI Z HIMALAJSKICH SZLAKÓW i HIMALAJE - TAM GDZIE DZIECI PIJĄ SŁONĄ HERBATĘ.
V wycieczka nordic walking w Rościnie w kolorach złotej jesieni

Ku uciesze organizatorów imprezy chętnych na spacer z kijami w niedzielne popołudnie 7 października nie brakowało. Prawie 50-osobowa grupa zjawiła się w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie, by wyruszyć w 8 km przechadzkę.
„Mali skoccy podróżnicy” – odsłona I Afryka

Zgodnie z planem rozpoczęty został w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach projekt pn.: „Mali skoccy podróżnicy – cykl spotkań podróżniczych dla dzieci z terenu Gminy Skoki” Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny”.
Rowerem wokół jez. Budziszewskiego

Zorganizowany 1 czerwca rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka był 2 z cyklu 4 rajdów organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki w 2008 roku. Tym razem przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gimnazjum w Skokach w ramach ogólnokrajowej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł". W organizacji rajdu pomogło jak zwykle koło PTTK Nowe Miasto z Poznania.
Wskocz do pociągu …. z kijkami








Unia Europejska



















