Oceny już wystawione, a do szkoły chodzić trzeba pod koniec roku szkolnego, dlatego wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego połączyli przyjemne z pożytecznym i wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach terenowych proponowanych przez nauczycieli i wychowawców.

Zakończono cykl zajęć przybliżających młodzieży Powstanie Wielkopolskie – „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”. W trakcie zajęć uczniowie odwiedzili: Janowiec Wielkopolski, Żnin, Juncewo, Łekno i Wenecję, gdzie poszukiwano miejsc pamięci powstania.

Podczas kolejnej wycieczki – Pikniku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach uczniowie mogli zobaczyć jak żyli ludzie w Wielkopolskiej wsi. Młodzież z zaciekawieniem wsłuchiwała się w opowiadania Pań opiekujących się dana zagrodą gospodarską. Niejednokrotnie sami  zadawali pytania związane ze sprzętami i ich działaniem. Na zakończenie wycieczki odbył się piknik pod wiatrakami, z przygotowanymi własnoręcznie wypiekami.

„Wąskotorówką do Biskupina” – na zakończenie, tradycyjnie odbyła się wycieczka do Biskupina. Tym razem dodatkową atrakcją był przejazd koleją wąskotorową z Wenecji do Biskupina . Zwiedzanie rozpoczęliśmy we wspaniałych humorach, choć pogoda zaczynała się dawać we znaki. Większość obiektów udało nam się zwiedzić, niestety na zakończenie silny deszcz pokrzyżował nam wycieczkowe plany. 

Wszystkim naszym wychowankom życzymy wspaniałych wakacji, a tym którzy opuszczają nas na stałe powodzenia w dorosłym życiu.

Galeria zdjęć przedstawia młodzież oraz opiekunów podczas opisanych wyżej wycieczek terenowych: