Dnia 3 listopada 2007 roku odbył się pierwszy organizowany przez „Stajnię pod lasem” Hubertus połączony z oficjalnym otwarciem Agroturystycznego Ośrodka Sportów Konnych i Rekreacji w Łosińcu.

Na imprezę przybyli goście honorowi: Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Migasiewicz, oraz Radny Rady Powiatu Wągrowieckiego z terenu gminy Skoki Grzegorz Owczarzak.

Patronat medialny sprawowali: Głos Wągrowiecki pan Jerzy Mianowski, Wągrowiecka Telewizja Internetowa itvwagrowiec.pl pan Paweł Dykban, „PodSkoki” pan Grzegorz Owczarzak, oraz Goniec Rogoziński pan Krzysztof Walkowiak.
Nie zabrakło również naszych klientów, sąsiadów oraz tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszego ośrodka jak: Stanisław Kida ODR, Ryszard Kobus, Karolina Stefaniak.

Również, jak na święto koniarzy i myśliwych, bardzo licznie przybyli do nas reprezentanci okolicznych stajni i ośrodków jeździeckich (Skoki, Rogoźno, Wągrowiec, Grzybowie, Mieścisko, Damasławek, Łosiniec) by wraz z nami świętować imieniny Św. Huberta.
Nie zabrakła wśród nich Pana Marka Jóźwiakowskiego – Przewodniczącego Okręgowego Koła Hodowców Koni, który od samego początku pomagał nam i wspierał w organizacji naszej imprezy.

Pogoda niestety nie była dla nas łaskawa. Pochmurne niebo oraz siąpiąca mżawka mogłyby zniechęcić niektórych mieszczuchów, ale nam wszystkich rozgrzewały dobre humory, wspaniałe rumaki i domowej roboty cytrynówka.

Po godzinnej przejażdżce do lasu i krótkim postoju, na którym Pan Walkowiak raczył nas pysznymi pączkami, wszyscy wróciliśmy do „Stajni pod lasem”, gdzie Pan Burmistrz wraz ze Starostą i właścicielką ośrodka Małgorzatą Bobrownicką uroczyście przecięli wstęgę i oficjalnie Agroturystyczny Ośrodek Sportów Konnych i Rekreacji został otwarty.

Po oficjalnym otwarciu wszyscy mogli raczyć się gorącą grochówką i pysznym grzańcem. Była także loteria fantowa z cennymi nagrodami.

Burmistrz MiG Skoki Tadeusz Kłos oraz Starostą Powiatu Wągrowieckiego Michał Piechocki wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wągrowieckiego Krzysztofem Migasiewiczem podziękowali właścicielom za ich trud i wysiłki włożone w powstanie na terenie Łosica ośrodka, który będzie służył całej lokalnej społeczności, a także przyciągnie klientów z zewnątrz wspierając rozwój turystyki na terenie powiatu wągrowieckiego.

Małgorzata Bobrownicka podziękowała wszystkim sponsorom za wsparcie imprezy:

 • Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki – który ufundował prawie wszystkie nagrody na zawody jeździeckie oraz puchary burmistrza dla zwycięzców
 • Panu Staroście Wągrowieckiemu Michałowi Piechockiemu – który ufundował ogłowie za zwycięstwo w Łosinieckiej pogoni za lisem dla dorosłych, oraz lejce na parę koni za I miejsce w konkurencji zaprzęgów
 • Panu Aleksandrowi Szymkowiakowi – właścicielowi Cukierni „Pistacja”, który podarował nam wspaniały tort i ciasta na wieczorną biesiadę jeździecką
 • Panu Romanowi Rachela- właścicielowi firmy „ROMEX”, który wspomógł nas w zaopatrzeniu w wyroby mięsne
 • Panu Krzysztofowi Migasiewiczowi, który całą imprezę zabezpieczyła w pyszne pieczywo
 • Pani Violetcie Lisieckiej, która podarowała wspaniały obraz z końmi na naszą loterię fantową
 • Panu Jerzemu Omelczukowi, który podarował nam namalowane przez siebie obrazy z końmi na licytację, która ze względu na warunki pogodowe, nie odbyła się w trakcie naszej imprezy, a którą przełożymy na następną dogodną okazję.
 • Panu Janowi Wójcikowi i Grzegorzowi Owczarzakowi, którzy finansowo wsparli organizację imprezy oraz innym sponsorom.

Właścicielka podziękowała również osobom, które włożyły swój wkład pracy w organizację Hubertusa w „Stajni pod lasem”, a w szczególności Beacie, Krzysztofowi i Patrykowi Loręckim, Urszuli i Robertowi Druciarek, oraz studentkom z Poznania, które specjalnie przyjechały do Łosińca, żeby pomóc nam w trakcie imprezy.

Padły też słowa związane naszymi marzeniami, które są motorem wszelkiego rozwoju. Każdy powinien mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Marzeniem właścicieli „Stajni pod lasem” – Małgorzaty Bobrownickiej i Wiesława Szczepańskiego było zbudowanie własnej stajni, a potem ośrodka, otwartego dla każdego klienta, łaknącego kontaktu z przyrodą i końmi, pragnącego odpocząć od codziennego zgiełku i zalatania w zaciszu naszego domostwa. Będziemy też w przyszłości starali się dostosować warunki infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych, prowadzić hipoterapię i inne zajęcia rehabilitacji ruchowej.
Zapraszamy też dzieci, młodzież i dorosłych na naukę jazdy konnej od podstaw, bo kontakt z koniem to wspaniały sposób na relaks i odstresowanie w każdym wieku i sytuacji.

Po części oficjalnej rozpoczęły się zawody jeździeckie. Przewidzieliśmy 6 konkurencji, które komentował i wspierał muzycznie pan Piotr Wiśniewski:

 1. Konkurencja zaprzęgów – zwycięzca której został Jan Wójcik oraz Bogdan Szczepocki, a ich zaprzęg prowadziły konie Amadeus i Arkus ze stajni pana Wójcika ze Skoków.

 

 1. Konkurencja dla początkujących jeźdźców – I miejsce zdobyła Maja Rosół na koniu Idol ze stajni pana Sławomira Łukaszewskiego z Pruśc.
 2. Konkurencja „ Trzy Beczki” – I miejsce zajeła Magdalena Stocha na koniu Idea ze stajnia pana Pawła Mantaj z Grzybowa.
 3. Konkurencja drużynowa – skoki przez przeszkody – zwyciężyła drużyna została stajnia gospodarzy zawodów w składzie – Adam Szczepański na koniu Bajadera, Marika Loręcka na koniu Kaja oraz Zuzanna Druciarek na koniu Bravo – łączny czas przejazdu zawodników .
 4. Łosiniecka pogoń za lisem dla młodzieży – lisa złapała Marika Loręcka na koniu Kaja z Łosińca.

 1. Łosiniecka pogoń za lisem – dla dorosłych – lisa złapał Roman Łukasiewicz na koniu Almos z Mieściska.

 

 

Po zmaganiach turniejowych nastąpiło wręczenie cennych nagród zwycięzcom zawodów przez Prezesa okręgowego Koła Hodowców Koni – Pana Marka Jóźwiakowskiego oraz pucharów Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

 

Zawody zakończyła honorowa runda wszystkich uczestników.

Pierwszego Hubertusa w „Stajni Pod Lasem” zakończyła biesiada koniarzy która rozpoczęła się o godzinie 20:00 i trwała do białego rama.
Uczestnikom zabawy zagrała orkiestra w składzie Krzysztof Koniarek i Piotr Wiśniewski.

Gwiazdą wieczoru był przepiękny tory z głową konia ufundowany przez pana Aleksandra Szymkowiaka właściciela Cukierni Pistacja z Roszkowa.

Małgorzata Bobrownicka i Wiesław Szczepaniak