IV Gala produktów Lokalnych Tradycyjnych i Regionalnych pod hasłem Łowickie!

Tak kolorowo w naszej Gminie robi się tylko raz w roku! Podczas Gali Produktów Regionalnych Tradycyjnych i Lokalnych, w tym roku organizowanej już po raz IV 24 października pod hasłem Łowickie!
Gali na samym początku przyświecała idea promowania i integracji lokalnych twórców, rękodzielników, firm oraz środowisk wiejskich. Jednakże Gala jak każde inne przedsięwzięcie zaczęła ewoluować i stała się miejscem prezentacji swoich wyrobów twórców z innych rejonów naszego województwa oraz z po za niego.
PLON NIESIEMY PLON … Dożynki Gminy Skoki – Łosiniec 2014

W ostatnią sobotę sierpnia rolnicy z miasta i gminy Skoki świętowali zakończenie żniw, czyli tradycyjne Dożynki. Tym razem odbyły się we wsi Łosiniec. Po 10.latach przerwy barwny korowód ponownie przeszedł główną ulicą wsi. Dał hasło do rozpoczęcia uroczystości. Poczty sztandarowe, delegacje sołeckie z wieńcami ,Orliki z Klubu Wełna Skoki, starostowie dożynek, kapela i Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej Poligrodzianie , zaproszeni goście, mieszkańcy, miłośnicy święta plonów, maszyny rolnicze i konie w siodle oraz bryczki stworzyli niepowtarzalną oprawę orszaku. Przepięknie udekorowany niemalże każdy odcinek trasy arcydziełami ze słomy nie miał sobie równych ani w powiecie ani w Wielkopolsce. Wszystkie dekoracje własnoręcznie przygotowali Łosinianie.
Wędkarski piknik z okazji Dnia Dziecka

45 dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych wzięło udział w Zawodach Wędkarskich zorganizowanych w sobotę, 2 czerwca na stawach państwa Teresy i Leszka Jankowskich w Skokach.

W tym roku trzon delegacji skockiej tworzyła grupa taneczno-artystyczna „Roses” pod kierownictwem Pani Wiesławy Hauke. W zespole tańczą dziewczęta z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach.
Historia Klubu oraz zawodników Brydża Sportowego z Gminie Skoki
Gmina Skoki wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki stawiają na zdrowy tryb życia!
Dziesięć razy to dobrze, dwadzieścia razy jeszcze lepiej czyli Wielka Orkiestra w Gminie Skoki.

Tak się składa, że od kilku już lat pisuję o Orkiestrze Świątecznej Pomocy, teksty raczej reporterskie, pisane na gorąco, a nawet bardzo gorąco (parę powstało niemal zaraz po zamknięciu nocnego seansu zbiorowego liczenia zebranych pieniędzy). Traktuję to jako dodatkowy, skromny i prawie anonimowy wkład we wspólne przedsięwzięcie. Wszak mnóstwo ludzi wkłada w to swój czas, talenty organizacyjne, kulinarne i plastyczne oraz zwyczajną fizyczną pracę. Ponieważ znam przynajmniej jedną poważną i zaangażowaną osobę, której moje teksty się dotąd podobały, podejmuję się tego zadania i tym razem, nie czekając na oficjalne zamówienie ani na zachętę.








Unia Europejska



















