Popołudnie 20 grudnia 2011 r. było dla sporej grupy osób pamiętnym popołudniem… Sala sesyjna AKWEN-u w Czerwonaku stała się świadkiem zakończenia kolejnej, czwartej edycji konkursu fotograficznego „Obiektywna Zielonka – na cztery pory roku”.

Kontynuując dobre tradycje wypracowane przez Gminę Czerwonak (dotychczasowego Gospodarza Konkursu) – tegoroczną organizację wziął na siebie Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” z siedzibą w Murowanej Goślinie. Patronat nad Konkursem objął Wójt Gminy Czerwonak, Pan Mariusz Poznański. Wirtualnie nagłaśniało Konkurs Radio Emaus.

Oto lista zwycięzców:

– w kategorii WIOSNA:

I miejsce – Marek Knobel – „Dąbrówka Kościelna”,

II miejsce – Janusz Polański – „Daniele w Potaszach”,

III miejsce – Krzysztof Schudy – „Arboretum w Zielonce”,

– w kategorii LATO:

I miejsce – Mirosław Grobelski – „Pałac w Owińskach”,

II miejsce – Mirosław Grobelski – Kościół św.. Michała Archanioła w Jabłkowie,

III miejsce – Krzysztof Schudy – „Czerwone maki na Wojnowie”.

– w kategorii JESIEŃ:

I miejsce – Magdalena Kozłowska – „Trakt Bednarski”,

II miejsce – Marek Tyll – „Miękowo”,

III miejsce – Marek Knobel – „Arboretum w Zielonce”.

– w kategorii ZIMA:

I miejsce – Mirosław Grobelski – Kościół św. Mikołaja w Skokach,

II miejsce – Maciej Pachowicz – „Długa Goślina”,

II miejsce – Mirosław Grobelski – „Radzim”,

III miejsce – nie przyznano.

 Laureaci_-_fot._M.Kuleczka

Poza nagrodami głównymi Jury postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

– w kategorii WIOSNA:

1. Adrian Nowak – „Brama pałacowa w Owińskach”,

2. Janusz Polański – „Dzik w Potaszach”,

3. Magdalena Ciesielska – „Pałac w Owińskach,

4. Mirosław Grobelski – „Sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej”,

– w kategorii LATO:

1. Anna Frąckowiak – „Łabędź na tle zachodzącego słońca nad Jeziorem w Turostowie”,

2. Jan Minksztym – „W blasku słońca”,

3. Joanna Minksztym – „Szlakiem Cysterskim do Owińsk”,

4. Monika Konatowska – „Dostojka Ino na łąkach w Potaszach”,

5. Natalia Michalczak – „Okolice Jeziora Swarz”,

– w kategorii JESIEŃ:

1. Joanna Minksztym – „Plac Zielono – złoty”,

2. Magdalena Kozłowska – „Trakt Bednarski”,

3. Małgorzata Tyll – „Owińska”,

4. Mirosław Grobelski – „Kościół św. Mikołaja w Skokach”,

5. Zofia Trafas – „Kościół drewniany w Kicinie”,

– w kategorii ZIMA:

1. Agnieszka Adamska – „Wieża ciśnień w Swarzędzu”,

2. Jan Minksztym – Sroga zima nad Wartą,

3. Joanna Minksztym – „Stary cmentarz w Owińskach”,

4. Krzysztof Jurasz – „Struga Dzwonowska”.

Wyroznieni_-_fot._M.Kuleczka

Atrakcją wieczoru był pokaz zdjęć z ekspedycji przyrodniczej do Boliwii, w której brał udział Rafał Konieczny, członek Jury konkursowego oraz członek Rady Fundacji „Mundo Humano”, która zasponsorowała w części pokonkursową wystawę zdjęć.

A na zakończenie, przewodniczący Jury, Elizeusz Cieślik skomentował zdjęcia zarówno nagrodzone, jak i te, które odpadły we wstępnej selekcji. Mamy nadzieję, że te krótkie warsztaty spełniły swoje zadanie i będą pomocne przy kadrowaniu kolejnych ujęć w Puszczy Zielonka.

Uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy – zyskaliśmy wspaniałe, oryginalne zdjęcia, które zdobić będą nasze materiały promocyjne i strony internetowe, promując jednocześnie nazwiska ich autorów. Mając nadzieję na kolejną edycję Konkursu – życzymy wszystkim rozwijania swojej fotograficznej pasji i umiejętności dzielenia się nią z innymi.