W dniu 27.09.2008 r. 30-osobowa grupa młodzieży z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie z opiekunami: Bartosz Seidlerem, Ireneuszem Żakiem i Grażyną Lubawą uczestniczyła w Wojewódzkim Rajdzie ,,Mickiewiczowskim Szlakiem” na trasie Oborniki – Objezierze. Głównym celem rajdu było przypomnienie pobytu A. Mickiewicza w Wielkopolsce oraz popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej.

Dziesięciokilometrowa trasa rajdu rozpoczęła się przy szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach. Tam nasze dziewczęta Monika Kasprzak, Sandra Kuczyńska, Olga Szymańska wzięły udział w konkursie na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Komisja egzaminacyjna wysoko oceniła ich wiedzę. Również za prace plastyczne pt. ,,Bohaterowie utworów A. Mickiewicza ” otrzymaliśmy od jurry maksymalną ilość punktów.
Po udanym starcie naszych podopiecznych zadowoleni z ich sukcesów udaliśmy się na trasę do Objezierza. Po drodze zwiedziliśmy wystawę w Bibliotece Publicznej w Obornikach obrazującą dorobek kulturalny tego miasta.

Cały czas w trakcie marszu towarzyszyła nam przepiękna słoneczna pogoda. Zmęczeni, ale w dobrych humorach dotarliśmy do Objezierza. Tam po krótkim odpoczynku chłopcy i dziewczęta przystąpili do udziału w konkurencjach sprawnościowych m. in. przejazd żółwim tempem na rowerze, rzut lotką, rzut do kosza, żonglerka.

Po zakończeniu zmagań sportowych organizatorzy poczęstowali nas smacznym posiłkiem, w trakcie którego wzajemnie wymienialiśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami towarzyszącymi nam w tym dniu.

Tym razem nasza młodzież wywalczyła VI miejsce dla powiatu wągrowieckiego.

Grażyna Lubawa