Szlakiem Powstania Wielkopolskiego i nie tylko…

26 stycznia uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego udali się na wycieczkę, aby upamiętnić Powstanie Wielkopolskie na terenie powiatu wągrowieckiego. 

Po zapoznaniu młodzieży z historią powstania zwiedzanie zaczęto od miejsc pamięci w Smogulcu i Gołańczy, gdzie uczniowie zapalili znicze. Przy okazji młodzież zwiedziła zabytkowy kościół w Smogulcu, a na koniec odbył się spacer po Gołańczy, czyli ruiny zamku i bunkry poza miastem.

Biblioterapia

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Wągrowcu uczniowie klasy II liceum ogólnokształcącego uczestniczą w comiesięcznych zacięciach podczas, których rozbijają swoje zainteresowania i umiejętności.

Podczas każdego ze spotkań podejmowane są inne zagadnienia, kształtujące postawy i spojrzenie na świat młodzieży. Motywem wiodącym spotkania w lutym była dyskusja nad budowaniem i utrzymaniem relacji w grupie oraz obchody Dnia Żaby. W pierwszy Dzień Wiosny podczas zajęć tematem przewodnim był Dzień Poezji. Młodzież zapoznała się  twórczością poetów powiatu wągrowieckiego, tworzyła wiosenne torby na warzywa, rozmawiała o życiu, szczęściu i przemijaniu.

„Mały Książę”

15 marca uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie udali się do Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie na spektakl „Mały Książę”. Młodzież z zaciekawieniem oglądała interpretacje znanego dzieła, które wywarło na nich duże wrażenie.

XVIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Jak co roku młodzież z naszej placówki wzięła udział w eliminacji do olimpiady wojewódzkiej wiedzy o prawach konsumenta. Etap szkolny odbył się 7 marca 2024 roku i do etapu powiatowego awansowało troje uczniów.

Młodzież godnie reprezentowała szkołę i podczas etapu powiatowego, który odbył się 15 marca 2024 roku, nasza wychowanka Jagoda zajęła drugie miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w dniu 17 kwietnia. Gratulujemy Jagodzie i życzymy powodzenia !!!

Sylwia Widzińska