W trosce o bezpieczeństwo  naszych najmłodszych – przedszkolaków, Komisariat Policji w Skokach w porozumieniu z kierownictwem placówek oświatowych organizuje spotkania policjantów z najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy. Na przełomie m-ca września i października takie spotkania kontynuowano w Niepublicznym Przedszkolu Artystycznym w Potrzanowie oraz w Przedszkolach Stowarzyszenia Edukacyjnego „Tęcza”.

W trakcie pierwszego ze wspomnianych spotkań w dniu 27 września w Potrzanowie starszy aspirant Sławomir Słoma oraz sierżant sztabowy Radosław Kujawa przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przy czym pogadankę na ten temat połączyli z zajęciami praktycznymi pokazującymi jak się poruszać  przy i na drodze oraz jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych. Oprócz spraw dot. bezpieczeństwa na drodze, rozmowy z dziećmi dotyczyły też min. korzystania w samochodzie z pasów bezpieczeństwa oraz jak się zachować, gdy w ich pobliżu pojawi się obcy pies, który może okazać się agresywny w stosunku do ludzi. W spotkaniu uczestniczyło 18 dzieci w wieku 2,5- 3 lat z „Grupy Zielone Kredki” pod opieką pań przedszkolanek Moniki Stiller i Karoliny Świątek, z którymi policjanci rozmawiali na temat „Mapy zagrożeń” oraz nowej aplikacji „Moja Komenda”.

W uzgodnieniu z  organem prowadzącym Przedszkola Publiczne– Stowarzyszeniem Edukacyjnym „Tęcza” w Jabłkowie, analogiczne zajęcia dot. spraw bezpieczeństwa policjanci aspirant sztabowy Paweł Dudziński i sierżant sztabowy Krzysztof Rubert przeprowadzili:

-30 września w Przedszkolu w Rejowcu z udziałem 30 dzieci w wieku 3 lat,

-3 października w Przedszkolu „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie z udziałem 22 dzieci w wieku od 3- 6 lat.

Dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy Skoki wszystkie dzieci z w/w Przedszkoli otrzymały kamizelki z elementami odblaskowymi oraz odblaski w postaci breloków, które mądrze użyte posłużą im do bezpiecznego poruszania się  podczas spacerów i wycieczek.