Chociaż oficjalne rozpoczęcie sezonu wędkarskiego 2011r w Kole Polskiego Związku Wędkarskiego nr 120 w Skokach zainaugurowano w niedzielę 10 kwietnia br. „Spławikowymi Zawodami Wędkarskimi” na jeziorze w Antoniewie, reprezentacja Koła już w dniu 2 kwietnia wzięła udział w zawodach organizowanych przez Zarząd Okręgu Poznańskiego. Zawody z udziałem reprezentacji 10 kół pod hasłem „Witaj Wiosno 2011” odbyły się na jez. Deszczownia w Iwnie.

Nasze Koło reprezentowali: Romuald Dudek, Jacek Dudek, Roman Tadeusz i Marian Konrad, którzy łowiąc łącznie 92 kg ryb – przy 570 kg ogółem złowionych przez wszystkich uczestników zawodów – zostali bohaterami dnia, zdobywcą I miejsca oraz pamiątkowego dyplomu i pucharu ufundowanego przez Prezesa Zarządu Okręgu Poznańskiego PZW. Puchar ten zasilił zbiory trofeów w skockim Klubie Wędkarza.

Jak już wspominaliśmy, 10 kwietnia br. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie sezonu w skockim Kole PZW. W dniu tym, już od godz. 8-mej na jeziorze w Antoniewie w szranki stanęło piętnastu wędkarzy oraz jeden junior. Zawody trwały do godz. 12, a po ich zakończeniu i pracach komisji sędziowskiej okazało się co następuje:

Najlepszym wędkarzem dnia, a tym samym zwycięzcą zawodów łowiąc 1,92kg ryb został Andrzej Szymkowiak, II miejsce z ilością 1,66 kg ryb zajął debiutujący w zawodach nowy członek Koła Jacek Chmielewski, a III miejsce z 1,14 kg Marek Kubicki. Kolejne dwa miejsca zajęli Zbigniew Pietrzak – 0,96 kg i Szymon Kaczmarek – 0,92 kg.

Zdobywcy III pierwszych miejsc obdarowani zostali talonami na zakup sprzętu wędkarskiego, o wartości 100 zł – za zajęcie I miejsca, 75 zł – II miejsce i 50 zł – III miejsce. talonem o wartości 50 zł obdarowano też startującego w zawodach juniora Adriana Dudka.

Z uwagi na wysoki stan wód i niedostępność do stanowisk połowowych zawody odbywały się nie tak jak planowano nad jez. Rościńskim lecz w Antoniewie i to też w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi przyczyniło się do tego, że 10 spośród ich uczestników nie mogło pochwalić się żadną złowioną rybą.

Do kalendarza stałych działań skockiego Koła weszło już wiosenne sprzątanie nadbrzeża i przybrzeżnych wód jez. Rościńskiego. Tegoroczne sprzątanie odbędzie się 30 kwietnia br.

Najbliższe imprezy wędkarskie organizowane przez skockie Koło PZW odbędą się:

–          8 maja na jez. Rościńskim – Zawody Spławikowe o Tytuł Mistrza Koła;

–          15 maja na jez. Rościńskim – Zawody Spławikowe Rejonu VI PZW;

–          28 maja na „Łowisku u Leszka” przy ul. Granicznej w Skokach – Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka.