Loga_do_NW

 

1-1Nowa_Zelandia_szkoa_26

2-2Nowa_Zelandia_przedszkolaki_24

Drugie z kolei spotkania pt. „Jak się żyje na antypodach – Nowa Zelandia” (dzieci z klas 1 – 3) i „Tam, gdzie dzieci nie jedzą kiwi – Nowa Zelandia” (dzieci w wieku przedszkolnym) odbyły się 14 i 15. 02. 2013 roku w Sali Biblioteki w Skokach.

„Mali skoccy podróżnicy – cykl spotkań podróżniczych dla dzieci z terenu Gminy Skoki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny”.


JAK SIĘ ŻYJE NA ANTYPODACH – NOWA ZELANDIA

3-02_1_NowaZelandia_Antypody_14-02_1_NowaZelandia_Antypody_2Podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów… Witaliśmy dzień, podziwiając jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami kauri; spacerując klifowymi wybrzeżami Pacyfiku; biwakując na skraju lodowca u stóp Mt. Cooka; podglądając pingwiny, wieloryby i lwy morskie; przeglądając się w turkusowych taflach jezior; poznając egzotyczną kulturę maoryską.

TAM, GDZIE DZIECI NIE JEDZĄ KIWI –  NOWA ZELANDIA

1-02_1_NowaZelandia_Kiwi_12-02_1_NowaZelandia_Kiwi_2To opowieść o podróży na kraniec świata – na drugą stronę kuli Ziemskiej. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta zamieszkują Nową Zelandię. Poznaliśmy posomy, lwy morskie i papugi kea. Powędrowalismy  przez wysokie góry i piaszczyste plaże. Zobaczylismy wulkany i tysiącletnie drzewa. A na koniec rozwiązalismy wspólnie zagadkę – dlaczego dzieci nie jedzą tam kiwi.

 

Anna i Marcin Szymczakowie – Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od pięciu lat nie wyobrażają sobie innego poznawania świata, jak we trójkę – z córką Igą. Razem zwiedzają świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Na wyjazdach dużo fotografują co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie.

Autorami opisów są Państwo Szymczak