TYSIĄC to znana gra karcian dla dwóch, trzech bądź czterech graczy, której zwycięzcą zostaje osoba, która dzięki sumie punktów zdobytych w poszczególnych rozdaniach, jako pierwsza zdobędzie co najmniej 1000 punktów. Gra przeprowadzana jest za pomocą 24 kart, od 9 do Asa, przy czym pary Dama – Król tego samego koloru – w każdym z czterech kolorów, tworzą „meldunki” o wartości punktowej 40, 60, 80 i 100 w zależności od koloru.

W Rościnnie już po raz siódmy zorganizowano Turniej, w którym udział wzięło 15 osób. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał główny organizator- Hubert Czarnecki. Po rozegraniu wszystkich kolejek i podsumowaniu zdobytych punktów I miejsce zajął Edmund Gebler, II miejsce Leszek Nowakowski, a III Mariusz Dereżyński. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy skromne upominki.