Działacz sportowy, przedsiębiorca, trener, a przede wszystkim społecznik- tak można w kilku słowach określić Marcina Bejmę. W plebiscycie Głosu Wielkopolskiego w kategorii Człowiek Roku Powiatu Wągrowieckiego był bezkonkurencyjny, kontrkandydatów wyprzedził o ponad 100 głosów.

Od dziecka uwielbiał piłkę nożną. Trenował w Wełnie Skoki, uczęszczał do klasy sportowej w skockim Gimnazjum. Dzisiaj nadal czynnie związany z klubem Sportowym  Wełna – już jako wychowawca i opiekun grupy „Orliki” odnosi ze swoimi podopiecznymi sukcesy sportowe. Jak sam mówi tytuł człowieka roku to wielkie wyróżnienie, które daje chęci do dalszego działania: „Cieszę się, że została doceniona moja praca z dziećmi w Wełnie Skoki, która nie byłaby możliwa gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców oraz władz klubu. Fajnie też, że została dostrzeżona Skocka Liga Orlika oraz Skocka Liga Halowa, którą organizujemy wspólnie z Krzysztofem Sznajdrem”

Gmina Skoki dzięki takim obiektom jak Hala widowiskowo- sportowa, kompleks boisk orlik, stadion sportowy oraz liczne boiska wiejskie wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i wspiera wszelkie inicjatywy sportowe. Połączenie tych zasobów z uporem, pasją, energią i zaangażowaniem ludzi takich jak Marcin Bejma daje efekty- liczne turnieje, zawody, spartakiady, rozgrywki w różnych dziedzinach to wspólny „sportowy sukces”.

Najbliższe plany pomysłodawcy Skockich rozgrywek piłkarskich na przyszłość to: „Przede wszystkim dokończyć obecny sezon halowy, a już od kwietnia przenosimy się na orlik. Chcemy też zgłosić drużynę reprezentującą naszą ligę do rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski na dużym boisku. W planach mamy również organizacje turnieju nocnego na orliku.”

Serdecznie gratulujemy!