W sobotnie przedpołudnie, 1 września w 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej, na rynku w Skokach tuż przy tablicy upamiętniającej tamte wydarzenia zebrały się poczty sztandarowe, delegacje instytucji i zakładów pracy z terenu gminy oraz mieszkańcy miasta. Minutę po godzinie 12 nad miastem rozległ się dźwięk strażackiej syreny, ludzie wyglądali z okien, a przejeżdżające samochody zwalniały. W ten właśnie sposób oddaliśmy hołd poległym oraz podziękowaliśmy tym którzy walcząc z nieprzyjacielem ocaleli.

Uroczystość choć krótka była podniosła. W kilku słowach o wydarzeniach z września 1939 roku opowiedział harcmistrz Andrzej Surdyk. Pięknym śpiewem uroczystość uświetnił Chór Kameralny pod batutą pana Andrzeja Kaliskiego. Przybyłe delegacje złożyły pod tablicą pamiątkową kwiaty. Na zakończenie głos zabrał Burmistrza Tadeusz Kłos, dziękując wszystkim za przybycie i pamięć o tych dzięki który dziś cieszymy się wolną Polską.

Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim pocztom sztandarowym i delegacjom obecnym na uroczystości. AS

1_wrzesnia_1 1_wrzesnia_2 1_wrzesnia_3

1_wrzesnia_4 1_wrzesnia_5 1_wrzesnia_6

1_wrzesnia_7 1_wrzesnia_8 1_wrzesnia_9