Po raz dziesiąty w Rościnnie pod komendanturą druha Mariana Bodusa odbył się szkoleniowo – wypoczynkowy obóz dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w którym uczestniczyło pięćdziesięciu młodych druhów.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznawali się z możliwościami sprzętu specjalistycznego, doskonalili swoje umiejętności w strzelectwie sportowym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka wspinaczki linowej. Odbyła się msza polowa, odprawiona przez Księdza z Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie.

Tegoroczny obóz mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu OSP Mieścisko oraz OSP Skoki. Współorganizatorem obozu w tym roku był również Zarząd Oddziału ZOSP RP w Mieścisku. Wszystkim instruktorom, osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do organizacji tegorocznego obozu a także Kostrzyńskiemu Stowarzyszeniu „Dorośli Dzieciom” z prezesem Antonim Czyżewskim na czele druh Marian składa serdeczne podziękowania. Takiego wypoczynku zapewne zazdrościć będą uczestnikom ich rówieśnicy.