Piękne krzewy i kwiaty, oczka wodne, altany, zadbane trawniki to tylko niektóre z elementów ogrodów zgłoszonych do konkursu „Piękna i Zielona Gmina 2016”, organizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Frankowska, Monika Wysocka i Krzysztof Mańka przez cztery czerwcowe dni oceniała 40 ogrodów zgłoszonych do corocznego plebiscytu na najładniejszy ogród w Gminie Skoki.

Ocena była bardzo trudna, gdyż każdy ogród jest niepowtarzalny, tworzony z pasją i zaangażowaniem przez właścicieli. Pod uwagę brano m.in.: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, funkcjonalność nieruchomości, oryginalność zagospodarowania posesji oraz ogólne wrażenie estetyczne.

14 września 2016 roku w lokalu „Stary Fortepian” w Skokach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Burmistrz wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe związane z ogrodnictwem.

Podobnie jak w roku ubiegłym, poza trzema pierwszymi miejscami przyznano aż pięć wyróżnień. Lista laureatów przedstawi się następująco:
I miejsce – Agnieszka i Tomasz Herkt (Skoki),
II miejsce – Adam Wojtkowiak (Skoki),
III miejsce – Joanna i Daniel Michalscy (Skoki).

Wyróżnienia:
Joanna i Wiesław Ruta (Niedźwiedziny),
Anna Konrad (Skoki),
Jan Kramer (Skoki),
Halina Sękowska (Skoki),
Lena i Piotr Kasprzyk (Skoki).

Uznanie należy się jednak wszystkim zgłoszonym. Utrzymanie ogrodów w tak pięknym stanie wymaga z pewnością wiele wysiłku, a i pomysłowości w aranżacjach posesji nie brakowało. Kolejnych chętnych zapraszamy za rok.

[Not a valid template]