W dniu 19 grudnia 2015 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach miało miejsce spotkanie opłatkowo-noworoczne członków tutejszej straży pożarnej. W spotkaniu uczestniczyli członkowie OSP oraz zaproszeni goście w osobach:

  • Druh Stefan Mikołajczak- wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP,
  • Pan Tadeusz Kłos- Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,
  • Pan Zbigniew Kujawa- Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń świąteczno-noworocznych przez Prezesa OSP Skoki dh Jana Kaczorowskiego, który życzył wszystkim zebranym oraz rodzinom i bliskim członków OSP wspaniałych Świąt i pomyślności w Nowym 2016 Roku, jednocześnie dziękował wszystkim za ofiarną służbę społeczeństwu. Życzenia złożyli również zaproszeni goście, po których staropolskim obyczajem przełamano się opłatkiem, a wśród życzeń składanych przez Druhny i Druhów najczęściej przejawiały się wartości zdrowia i pomyślności w nadchodzący rok. Jak co roku miło było przywitać i zobaczyć najstarszych stażem druhów z OSP Skoki: dh Idziego Drewsa oraz dh Miłosza Dychtowicza ich obecność jest bardzo ważna i uświadamia nam jak wielką godnością darzą Ochotniczą Straż Pożarną.

Po części oficjalnej Prezes podziękował za wszystkie życzenia i zaprosił zebranych do wspólnej kolacji.

Piotr Kaczmarek
OSP Skoki