W poniedziałek, 6 maja w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach miała miejsce sesja inauguracyjna IX kadencję Rady Miejskiej Gminy Skoki 2024-2029.

Podczas pierwszej sesji miało miejsce ślubowanie radnych oraz Burmistrza Wojciecha Cibaila. Radni spośród siebie wybrali Przewodniczącego Rady, którym został Hubert Czarnecki oraz dwóch wiceprzewodniczących: Zbigniewa Kubickiego i Dariusza Jahnza.

Sesje zakończyły słowa Burmistrza Wojciecha Cibaila skierowane do mieszkańców Gminy Skoki:

Drogie Skoczanki i Drodzy Skoczanie,

rozpocząłem dzisiaj ważną misję wśród ludzi, ale przede wszystkim dla ludzi – Was mieszkańców naszej gminy jako 𝐁𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳 𝐌𝐢𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐢 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐲 𝐒𝐤𝐨𝐤𝐢. Tak, to właśnie ten moment – zaczynamy nowy rozdział w historii naszej pięknej Gminy Skoki. Przez najbliższe lata będziemy wspólnie decydować o jej przyszłości. Poparcie, które otrzymałem wymaga otwartości oraz dialogu ze wszystkimi, tak by nikt nie czuł się wykluczony.

Dziękuję z tego miejsca jeszcze raz tym, którzy zdecydowali się oddać na mnie swój głos, jak i tym wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych 2024, udowadniając, że losy Gminy Skoki nie są im obojętne. Pokazaliśmy jako lokalna wspólnota, że zdaliśmy egzamin z demokracji lokalnej. Dziękuję!

Drodzy mieszkańcy, „Jᴇᴅʏɴᴀ sᴢᴀɴsᴀ ɴᴀ ʀᴏᴢᴡᴏ́ᴊ” to nie musi być puste hasło. Wypełnijmy je treścią. Nadajmy mu niepowtarzalny kształt. To wszystko może stać się wyłącznie z Państwa udziałem. Zapraszam i bardzo zachęcam do współpracy każdego: parafie, sołectwa, organizacje pozarządowe oraz wszystkich mieszkańców gminy.

Oczywiście nie wszystko możemy zrobić własnymi siłami. Aby zrealizować największe inwestycje będę współpracował z powiatem wągrowieckim, Metropolią Poznań, samorządem województwa wielkopolskiego, administracją rządową w tym Urzędem Wojewódzkim oraz sąsiednimi gminami.

Zapewniam Was, że jestem gotowy działać z nowymi pomysłami i świeżą energią – dla Skoków, jak i każdej miejscowości sołeckiej tworzącej naszą gminę.

𝗗𝗼ł𝗼𝘇̇ę 𝘄𝘀𝘇𝗲𝗹𝗸𝗶𝗰𝗵 𝘀𝘁𝗮𝗿𝗮𝗻́, 𝗮𝗯𝘆 𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝘄𝗶𝗲𝘀́𝗰́ 𝗪𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝘇𝗮𝘂𝗳𝗮𝗻𝗶𝗮.

Gratuluję nowemu Przewodniczemu Rady Miejskiej Gminy Skoki Hubertowi Czarneckiemu oraz Wiceprzewodniczącym Dariuszowi Jahnzowi i Zbigniewowi Kubickiemu – liczę na udaną współpracę.