5 stycznia 2016 ok godz. 22.15 Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach została zadysponowana do pożaru baraku mieszkalnego przy ul. Wczasowej. Ze wstępnych informacji przekazanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wynikało, że osoba zamieszkująca w baraku sama zdołała opuścić zagrożone pomieszczenie i znajduje się na zewnątrz. Na miejsce zostały skierowane dwa zastępy skockiej straży GBA i GCBA, po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca z OSP Skoki przeprowadził rozpoznanie i potwierdził, że w baraku nie znajdują się osoby zagrożone. Podczas prowadzenia działań okazało się, że wewnątrz znajduje się butla gazowa, którą w trakcie działań ratownicy schładzali prądem wody. Akcja była utrudniona ze względu na porę nocną oraz bardzo niską temperaturę otoczenia. Zaopatrzenie wodne zorganizowano przy remizie OSP Skoki systemem dowożenia.

Apelujemy do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi podczas mroźnych dni na osoby starsze i bezdomne, które mogą potrzebować pomocy!!!

foto: (T. Dziurka, P. Jankowski)
tekst: P. Kaczmarek