Przy pięknej pogodzie 16 czerwca br. nad jez. Rościńskim rekordowa liczba, bo aż 17 drużyn wędkarskich wzięło udział w Drużynowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Zawody zorganizowane zostały tradycyjnie z okazji największej imprezy która odbywa się w naszej Gminie, w tym roku pt. Święto Miasta i Gminy Skoki 2012.

O godzinie 7 rano do zawodów zgłosiły się drużyny trzyosobowe z kapitanami. Były to drużyny: Mieścisko, Rokietnica, Colmic, Rataje, Wiórek I i Wiórek II, Nóżka Osiedle, Lubonianka, Murowana Goślina, Troć, Metalplast, Hydro, Team Kasi, Tarpan, Wojnówko oraz Skoki I i Skoki II.

Zawody tradycyjnie już wystrzałem z pistoletu otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Rywalizację wędkarską rozgrywano w systemie sektorowym, połowy trwały 3 godziny. Po tym czasie komisje sędziowskie obeszły stanowiska połowowe i poważyły ryby, które po zważeniu trafiły z powrotem do wody ponieważ zawody odbywały się na tzw. żywej rybie.

Po posileniu się jak zwykle pyszną wędkarską grochówką, o godzinie 14 wszyscy zawodnicy i kapitanowie drużyn oraz zaproszeni goście stanęli na plaży jez. Rościńskiego aby podsumować wyniki i wręczyć nagrody, dyplomy i puchary.

W pierwszej kolejności podano wyniki w sektorach, i tak w sektorze „A” I miejsce z wynikiem 11,30 kg zajął Andrzej Szymkowiak z drużyny Skoki II, II Robert Chelwing z drużyny Mieścisko (9,92 kg) , III Zbigniew Kazimierczak z drużyny Rokietnica (8,68 kg). W sektorze „B” I miejsce łowiąc 9,88 kg wywalczył Ryszard Fischer reprezentant drużyny Tarpana, II miejsce zajął Artur Winkiel (9,44 kg) z drużyny Rokietnica, a III Janusz Kosiński (8,86 kg) z drużyny Troć. W sektorze „C” najlepszym okazał się zawodnik z Rataj Sławomir Dunikowski z wagą złowionych ryb 10,80 kg, tuż za nim na II miejscu był Piotr Jaroszek z drużyny Hydro (10,50 kg), a III okazał się Przemysław Opala z drużyny Troć (10,20 kg).

Po rozdaniu nagród nadszedł czas na podsumowanie drużynowe, i tak III miejsce zajęła drużyna Troć w składzie: Katarzyna Kubiak, Janusz Kosiński i Przemysław Opala – wręczenia pucharu w imieniu burmistrza dokonał Krzysztof Migasiewicz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego. II miejsce zajęła drużyna Skoki I w składzie Dariusz Bałażyk, Romuald Dudek i Leszek Stoiński – wręczenia pucharu dokonał Zbigniew Kujawa Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki, a zarazem Skarbnik Koła PZW nr 120 w Skokach. Zwycięzców zawodów osobiście nagrodził pucharem burmistrz Tadeusz Kłos, a przypadło to drużynie z Mieściska w składzie: Robert Chelwing, Dawid Giziński oraz Henryk Eliński. Wszystkie trzy drużyny oraz ich kapitanowie otrzymali pamiątkowe medale z rąk Elżbiety Skrzypczak dyrektora Biblioteki Publicznej w Skokach. Wszystkie drużyny otrzymały natomiast pamiątkowe dyplomy.

Zawody były organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skoki przez Koło PZW nr 120 w Skokach przy pomocy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” z Wągrowca. Głównym sponsorem nagród oprócz Gminy Skoki było Stowarzyszenie Lokalna Grupa „7Ryb” z Wągrowca oraz Hurtownia Sprzętu Wędkarskiego DRAGON Fishing Sp. z o.o. z Kruszyna Krajeńskiego koło Bydgoszczy.

Po zawodach była możliwość zapoznania się z ideą wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich LGR „7 Ryb” oraz  przeprowadzania konsultacji dot. aplikowania o środki w ramach PO RYBY.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.


 

LOGA-Ryby