ZOBACZ_FILMW dniu 17 czerwca br. obchodziliśmy XX Święto Miasta i Gminy Skoki. Przewodnim tematem tegorocznej imprezy były muzyczne wspomnienia. Po raz pierwszy obchody Święta Miasta zaplanowano na jeden dzień, co jednak wcale nie wpłynęło na zubożenie programu imprezy, podczas której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Oficjalnym obchodom Święta Miasta towarzyszyły imprezy dodatkowe. W sobotę o godzinie 8.00, nad jez. Rościńskim, odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza MiG Skoki. W zawodach drużynowych I miejsce zajęła drużyna z Mieściska na miejscu II uplasowała się drużyna Skoki I, a III miejscu ekipa z Koła Wędkarskiego Troć.

W sali Biblioteki Publicznej, o Pióro Burmistrza Miasta i Gminy, walczyli uczestnicy dyktanda ortograficznego. W dyktandzie udział wzięło 40 osób, dla których przygotowano teksty zróżnicowane pod względem trudności. W grupie dorosłych najlepiej z ortograficznymi pułapkami języka polskiego poradziła sobie Pani Stefania Golińska- Wągrowska, wśród gimnazjalistów największą wiedzą z zakresu ortografii popisał się Dominik Dereżyński, a najlepszym uczniem szkoły podstawowej biorącym udział w dyktandzie okazał się Jonasz Żak.

Odbyły się także zawody strzeleckie, które poprowadzili Bracia Kurkowi. W ramach zawodów odbyły się trzy turnieje. W turnieju o tarczę pierwsze miejsce zajął Piotr Pawlicki, miejsce drugie- Jacek Sadyś a na trzecim uplasował się Piotr Maciejewski. Dwa kolejne miejsca zajęli Marek Urbanowicz i Tomasz Heppel. W turnieju o „strzał najbliższy środku tarczy” bezkonkurencyjny okazał się Pan Marek Urbanowicz. W turnieju brackim pierwsze miejsce wywalczył Andrzej Tatara, drugie- Tomasz Futro, trzecie Ryszard Piniarski (Gniezno).

Oficjalne obchody XX Święta Miasta i Gminy rozpoczęły się w niedzielę 17 czerwca uroczystą Mszą Świętą. Swoim występem Mszę uświetnił skocko-wągrowiecki Chór Kameralny z dyrygentem Andrzejem Kaliskim. O godzinie 14.00 na estradzie rozpoczęło się interaktywne widowisko dla dzieci pt: „Bajkowy przekładaniec”, po czym scenę opanowała Grupa Artystyczna Skoczki.

O 16.00 na scenie zaprezentował się zespół taneczny ROSES, działający przy Gimnazjum w Skokach, a tuż po nim skocki zespół „EVERS”. Po tych występach, na zgromadzonych na rynku mieszkańców i gości, czekał jubileuszowy tort. Po słodkim poczęstunku nadszedł czas na kolejne atrakcje tegorocznej imprezy, które przyciągnęły na skocki rynek największą widownię. Grupa Wokalna Szafa Gra z Teatru Buffo, przygotowała wspaniałe widowisko muzyczne i w rytm największych muzycznych przebojów prawie porwała do tańca publiczność. Stworzoną atmosferę podtrzymał występ Kabaretu Paranienormalni, wprawiając bawiących się na skockim rynku w super nastrój i wywołując co chwila wybuchy śmiechu.

Ważnym akcentem w czasie Święta było wręczenie złotej podkowy Łukaszowi Nowakowi, z życzeniami szczęścia w marszu po złoty medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Podkowę wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, a dołączyła się publiczność, która na pewno już w sierpniu będzie ściskać kciuki za naszego chodziarza w drodze na najwyższy stopień podium.

Wieczór upłynął na rockowo. Na scenie zaprezentował się Skoczanin Maciej Kujawa oraz rockowa grupa Sticky Fingers. Przed 22 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru duet Wanda i Banda, który zaprezentował swoje największe przeboje, przyciągając na skocki rynek swoich wiernych fanów nie tylko z naszej Gminy.

Cała impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc  ze strony sponsorów. Dlatego w tym miejscu dziękujemy następującym firmom: Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO, Operator Logistyczny Paliw Płynnych OLPP, Producent Pap Termozgrzewalnych LEMAR, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka 7 Ryb, Va Banque Andrzej Arleta Pilaczyńscy, Dragon Fishing, Kwiaciarnia Bakara Zofia Gronowska, Pizzeria Verona.

Dziękujemy również proboszczowi ks. Karolowi Kaczorowi za odprawienie uroczystej mszy świętej, pocztom sztandarowym oraz skocko-wągrowieckiemu Chórowi Kameralnemu z dyrygentem Andrzejem Kaliskim na czele za uświetnienie mszy. Podziękowania dla Pisma Mieszkańców „podSKOKI”, Karoliny Stefaniak za wykonywanie fotograficznej dokumentacji imprezy oraz szczególnie mocno dziękujemy wolontariuszom: Karolowi Kłosowi i Ani Popadowskiej.Podziekowania składamy Pani Ali Zurowskiej i Pani Helenie Kałasz za udostępnienie swoich posesji w celach parkingowych, wędkarzom z KOŁA nr 120 PZW w Skokach i Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Skokach.

Dziękujemy również wykonawcom i ich opiekunom: Grupie Artystycznej Skoczki oraz Małgorzacie Wiśniewskiej i Katarzynie Kędziora-Dukszta, zespołowi tanecznemu ROSES oraz Pani Wiesławie Hauke, Maciejowi Kujawie. A także nauczycielom szkoły podstawowej i gimnazjum Elżbiecie Słoma, Iwonie Migasiewicz, Elżbiecie Berendt, Grzegorzowi Samolowi, Elżbiecie Chojnackiej, Danucie Słoma, Agnieszce Wasylewicz i Wiolecie Grzegorzewskiej.

Dziękujemy publiczności, mieszkańcom Miasta i Gminy Skoki oraz wszystkim przybyłym gościom, za wspaniałą zabawę i zapraszamy już za rok.