Społeczność Gimnazjum nr 1 im .Polskich Olimpijczyków w Skokach aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Pocztę Polską „Paczka dla Ukrainy”. Celem akcji było przygotowanie i wysłanie paczek dla rodzin potrzebujących wsparcia na Ukrainie .Można je było wysyłać bezpłatnie – spełniając warunki organizatora akcji . Odbiorcami paczek były rodziny mieszkające w Białej Cerkwi w obwodzie kijowskim. Jest to miejscowość , w której dwukrotnie gościli skoccy gimnazjaliści , a uczniowie tamtejszego miejskiego gimnazjum przyjechali z rewizytą do Skoków. Adresy rodzin, dzięki pośrednictwu pani Jarosławy Biłorusowej – Fertsch ,otrzymaliśmy od nauczycieli zaprzyjaźnionego Gimnazjum Miejskiego w Białej Cerkwi.

Od 17 do 29 marca trwała w skockim gimnazjum zbiórka produktów żywnościowych, środków higieny oraz ubrań i zabawek. Wyniki zbiórki i ofiarność społeczności gimnazjalnej/ nauczycieli i pracowników , rodziców i uczniów/ przerosły oczekiwania pomysłodawców akcji. Dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Skoki w każdej paczce mogły znaleźć się słodycze , kawa i herbata.

Jak zawsze niezawodni okazali się skoccy harcerze ,którzy zaangażowali się w akcję pakowania paczek. Dzięki nim oraz wsparciu członków samorządu szkolnego, młodzieży ze świetlicy wiejskiej w Potrzanowie i nauczycieli udało się zapakować 49 paczek. Samo pakowanie paczek trwało łącznie ponad 10 godzin .

Urząd Pocztowy w Skokach, w poniedziałkowe popołudnie 31 marca 2014r., został zastawiony paczkami i tylko wielka cierpliwość i zaangażowanie pracowników Urzędu Pocztowego w Skokach pozwoliły w terminie wysłać przygotowane paczki .

Akcja „Paczka dla Ukrainy ”przeprowadzona w skockim gimnazjum była wyrazem solidarności i wsparcia dla mieszkańców Ukrainy walczących o prawo do życia w niepodległym i demokratycznym państwie.

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję „Paczka dla Ukrainy”, w imieniu organizatorów, składam serdeczne podziękowania – Wiesława Surdyk Fertsch

paczki_dla_Ukrainy__1 paczki_dla_Ukrainy__2 paczki_dla_Ukrainy__3

paczki_dla_Ukrainy__4 paczki_dla_Ukrainy__5 paczki_dla_Ukrainy__6