Z wizytą u Bonzo w Boduszewie

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy oferuje swoim wychowankom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Jednym z ulubionych zajęć jest opieka nad alpakami.

Młodzież uczy się w jaki sposób trzeba się nimi zajmować, a to nie tylko zabawa ale również ciężka praca przy sprzątaniu miejsc gdzie przebywają. Uczniowie chętnie uczestniczą w tych zajęciach, które uczą odpowiedzialności i wrażliwości na los naszych braci mniejszych.

Wizytę u alpak pokazuję zdjęcia:

„Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. (Józef Piłsudski)

Pamiętamy! Nie tylko od święta staramy się pamiętać o tych co odeszli, a walczyli o Naszą wolność. Już od kilkunastu lat młodzież z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie opiekuje się dwoma grobami znajdującymi się na cmentarzu parafialnym w Raczkowie, w którym pochowano sześciu żołnierzy wrześniowych. Jeńców, którzy zmarli na terenie obozu jenieckiego w Antoniewie.

Podczas każdego wyjazdu uczniowie zostają zapoznani z historią tych grobów i obozu jenieckiego. Podczas tych zajęć terenowych młodzież uczy się szacunku dla tych co odeszli i dla własnej historii.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, młodzież z Antoniewa aktywnie włączyła się w działania mające na celu dbanie o Naszą Planetę.

Uczniowie sprzątali najbliższą okolicę, trasę z Antoniewa do Skoków, z Antoniewa do Antoniewa Górnego. Pozostali zajęli się sprzątaniem i upiększaniem terenów zielonych na terenie placówki.

Każdy starał się jak najlepiej wywiązać z powierzonego zadania.
Dbałość o czystą planetę jest naszym obowiązkiem!

Patriotyczna Majówka

Początek maja to czas, kiedy w Naszym kraju mamy okres świąt państwowych. Wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie postanowili szczególnie uczcić te dni.

2 Maja grupa uczniów udała się do Wągrowca, aktywnie spędzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej. Młodzież, która pochodzi z różnych regionów Polski, poznała walory turystyczne i miejsca historyczne na terenie miasta. Wycieczka zaczęła się przy Piramidzie Łakińskiego, następnie młodzież odwiedziła cmentarz, na którym znajduje się mogiła powstańcza. Oczywiście nie mogło zabraknąć odwiedzenia skrzyżowania rzek Wełny i Nielby.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie wągrowieckiej fary i wizyta pod Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich.

Na zakończenie spacer promenadą nad Jeziorem Durowskim i burza mózgów, czyli kto ile zapamiętał z majówkowego wędrowania.

Teksty Sylwia Widzińska