W ramach 9 edycji projektu W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch skierowanego dla mieszkańców gminy Skoki w wieku 50+ odbywają się zajęcia gimnastyczne w Skokach i Lechlinie. Zainteresowanie zajęciami jest bardzo duże, liczba chętnych mocno przekracza ilość miejsc i tu niestety zapisów już nie przyjmujemy.

Przez 4 środy kwietnia skoczanie 50+ jeździli także do wągrowieckiego Aquaparku. Przewidujemy jeszcze 4 wyjazdy jesienią, o czym będziemy informować na bieżąco.

W ramach projektu zaplanowano 8 spacerów nordic walking. Spacery podzielono na 2 edycje: wiosenną i letnią. W ramach wiosennej edycji odbyły się do tej pory 3 spacery. Ostatni miał miejsce w poniedziałek 9 maja z startem/metą w Niedźwiedzinach. Tym razem uczestnicy zakończyli wędrówkę ogniskiem połączonym z pieczeniem nad nim kiełbasy, co przedstawiają poniżej zamieszczone zdjęcia.

W ramach edycji wiosennych spacerów zapraszamy jeszcze do Budziszewic (świetlica wiejska) na godzinę 16.

Terminy letnich spacerów wstępnie to: 29 sierpnia, 5, 12 i 19 września. Ostateczne terminy i miejsca zostaną podane na początku sierpnia.

Już dziś zapraszamy na 6 wycieczek rowerowych dla naszych mieszkańców 50+. Start wszystkich wyjazdów odbędzie się zawsze w poniedziałki o godzinie 17 z targowiska w Skokach.

Trasy w formie pętli w rekreacyjnym tempie wynosić będą ok 15-20 km. Obowiązkowe zapisy pod numerem telefonu 691 726 319.

Realizatorem zadania publicznego jest Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA w ramach dofinansowania w kwocie 45 tysięcy złotych.