„Ozdoby choinkowe z PRL”

W atmosferze świątecznej, na początku grudnia uczniowie klasy II i III liceum Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie wzięli udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. Tym razem motywem przewodnim była tematyka historyczna.

Pani Karola Glasner przeprowadziła warsztaty dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w czasach PRL, uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe z papieru i zdobili choinkę. W drugiej części zajęć Pan Łukasz Smorczewski zajął się historią regionalną i przybliżył postać Jana Chryzostoma Benedykta Gnińskiego – opata wągrowieckiego i dyplomaty na dworze władców polskich. Po przybliżeniu postaci opata uczniowie rozwiązali krzyżówkę, a następnie wzięli udział w zajęciach z kaligrafii.

Sylwia Widzińska


Poetycki Listopad

Tradycyjnie jak co miesiąc młodzież uczestniczyła w zajęciach projektowych w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. Tym razem motywem przewodnim zajęć była poezja Joanny Drażby, Pauli Klamy i Krzysztofa Kościelskiego.

Uczniowie zapoznali się  biogramami poetów, czytali wiersze i wykonali ozdobne torby z cytatami  z poznanych wierszy. Warsztaty odbyły się w ramach „46. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego na Ziemi Wągrowieckiej” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Zajęcia przeprowadzone zostały przez Panią Karolę Glasner.

 Sylwia Widzińska


Powiatowa Gwiazdka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w konkursie „Aranżacja stołów wigilijnych na świecie” organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu.

Uczniowie naszej placówki reprezentowali Włochy. Odpowiednio wcześniej został wybrany zespół, który pracował w bibliotece szkolnej pod kierunkiem Pani Marzeny Zawłockiej i Pani Sylwii Widzińskiej. Uczennice wyszukiwały w internecie informacje o zwyczajach świątecznych we Włoszech, a następnie przygotowały stół świąteczny, tradycyjne ciasto włoskie i miały okazję poznać kilka zwrotów w języku włoskim. W dniu 18 grudnia mieliśmy okazję przedstawić efekty naszej pracy na konkursie w Wągrowcu.

Sylwia Widzińska


Dzień piżamy

W ramach działań Samorządu Uczniowskiego 17 listopada 2023 roku odbył się „Dzień Piżamy”, w tym dniu wszyscy chętni mogli przyjść do szkoły w piżamie.

Działania tego typu mają za zadanie integrację młodzieży, która przebywa w placówce krótki okres czasu. Jak również wskazanie uczniom innych metod zabawy i spędzania wolnego czasu. Oczywiście odbył się konkurs na najlepiej przebranego ucznia i uczennicę – gratulacje dla Mateusza i Jagody.

Sylwia Widzińska