Jarosław Pachela, łowiąc 3 szczupaki o łącznej wadze 1,650 kg, został zwycięzcą Wyjazdowych Spinningowych Zawodów Wędkarskich. Organizatorem zawodów, rozegranych 20 września na Warcie w Tucholi koło Sierakowa, tak jak wszystkich przez nas opisywanych, było Koło Nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach.

Skoccy pasjonaci spinningu własnymi pojazdami opuścili Skoki o godzinie 5,30. O godzinie 8,oo rozpoczęli 5-cio godzinne wędkowanie, po zakończeniu którego komisyjnie dokonano ważenia ryb i ogłoszenia wyników. Teraz okazało się, że bohaterem dnia i zdobywcą I miejsca został wspomniany na wstępie Jarosław Pachela. II miejsce z wagą 1,060 kg wywalczył Wojciech Kłosowski, a III z wagą 0,900 kg szczupaków Marek Pietrzak. Kolejne miejsca wg wagi złowionych drapieżników- szczupaków i okoni- zajęli: Jacek Dudek- 0,815 kg, Zbigniew Pietrzak- 0,625 kg, Szymon Kaczmarek- 0,260 kg, Marek Kubicki- 0,185 kg, Alojzy Pacholski- 0,170 kg, Karol Neumann- 0,145 kg i Tomasz Makowski- 0,120 kg.

Aprowizacją zawodników, tym razem zajął się Jarosław Klewenchagen, który sprawił że na wędkujących po zakończeniu rywalizacji, czekał gorący czerwony barszczyk i grzana kiełbaska, po skonsumowaniu których Skoczanie udali się w drogę powrotną do swych najbliższych.

Na podstawie danych przekazanych przez Sekretarza Koła PZW Piotra Babrakowskiego opracował                                                                                            

Edmund Lubawy

FOT6BFD