Jak się okazuje, powiedzenie: że nie ma złej pogody, tylko zły ubiór okazało się być prawdziwe. Udowodnili to uczestnicy 5. Edycji Festiwalu Nordic Walking z Doliną Wełny. Zdecydowana większość z 160 zapisanych uczestników stawiła się w skockiej hali, 6 maja aby pomaszerować na: 5, 10 lub 20 km pomimo przekropnej w tym dniu pogody.

W tym roku wszystkie grupy powędrowały w kierunki Jeziora Budziszewskiego, wyruszając w takich godzinach aby razem zejść się na mecie około godzimy 13. Po uzupełnieniu kalorii wśród zgłoszonych uczestników rozlosowano gadżety sportowo – rekreacyjne oraz 6 par profesjonalnych kijów nordic walking.

Co roku gościem Festiwalu jest Janusz Woźniak, prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny, które to jest sponsorem tej imprezy od samego początku i jeśli wierzyć słowom prezesa będzie nim także w następnych latach.

Festiwal został sfinansowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszaru wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Galeria zdjęć autorstwa Tomasza Szwajkowskiego: