„Kultura” przebywania nad wodą
Skoki doczekały się Stacji Kontroli Pojazdów

Powód do radości Skoczanie, a zwłaszcza posiadacze pojazdów mechanicznych zyskali z początkiem stycznia tego roku. Bo oto w Skokach otworzono nowo wybudowaną Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, tj. punkt usługowy jakiego od kilku lat zazdrościliśmy mieszkańcom sąsiednich gmin.
UWAGA! Nieodpłatna zbiórka odpadów!

W dniach 16-19.04.2012 roku w godz. od 9:00 do 14:30 oraz 20.04.2012 (piątek) w godz. od 9:00 do 19:00 w Skokach przy ul. Rogozińskiej (teren byłego Zakładu Komunalnego) odbędzie się nieodpłatna zbiórka: zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE), żarówek, baterii, folii, reklamówek i toreb foliowych, worków po nawozach sztucznych, paszach i sianokiszonce, plastików twardych (wiader, krzeseł, stołów ogrodowych, itp.), sznurków polipropylenowych, odpadów wielkogabarytowych (szaf, tapczanów, stołów, krzeseł, dywanów, itp.) oraz zużytych opon.
Do 7.000 zł na realizację społecznych pomysłów
Niebawem ruszy projekt pn. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”.

Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA” oraz Urząd Miasta i Gminy w Skokach zapraszają mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50 lat i więcej do wzięcia udziału w projekcie
pn. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”.
Jest to kontynuacja udanego projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Gminie Skoki”
Rusza budowa kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w Szczodrochowie
Wojewoda Wielkopolska z wizytą w Skokach
Działania na rzecz bezpieczeństwa w gminie Skoki








Unia Europejska



















