W związku z sytuacją pandemiczną, tegoroczny, XV Jarmark  Bożonarodzeniowy zorganizowany został w bardzo okrojonej formie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie mogliśmy, jak co roku, zaprosić mieszkańców naszej gminy do hali Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach. Chcieliśmy jednak, by mimo tak trudnego czasu, radość z oczekiwania na cud Bożego Narodzenia, pozwoliła po raz kolejny zjednoczyć ludzi w działaniu na rzecz potrzebujących.

W sobotę 12 grudnia zaprosiliśmy wszystkich sympatyków imprezy, mieszkańców gminy i gości, do stoiska XV Jarmarku Bożonarodzeniowego na targowisko w Skokach. Dzięki ofiarności sponsorów, nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach oraz członków Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka Alia w Antoniewie, nie zabrakło i w tym roku niespodzianek dla kupujących. Tradycyjnie wielkim zainteresowaniem cieszył się punkt z jarmarkową loterię, chętnie odwiedzano również  stanowisko ze świątecznymi pierniczkami i ciasteczkami, orzechami, stroikami świątecznymi , jemiołą i siankiem. Nie  mniejszym zainteresowaniem cieszył się stragan z gorącą herbatą , wypiekami świątecznymi i tradycyjnym chlebem ze smalcem. Nad zachowaniem dystansu i przestrzeganiem przepisów sprawnie czuwała grupa Meluna Team z ochotnikami .

Zainteresowanie mieszkańców przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co przełożyło się na uzbieraną kwotę w wysokości 8476,82 zł.

Dochód z Jarmarku, jak co roku, przeznaczony zostanie na paczki świąteczne dla potrzebujących seniorów i dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej gminy.

Nie byłoby możliwe osiągnięcie takiego sukcesu, gdyby nie szczodrość licznych sponsorów, do których , w tym roku należeli miedzy innymi:

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKOKI TADEUSZ KŁOS,

RADA RODZICÓW, NAUCZYCIELE, RODZICE ,UCZNIOWIE I ABSOLWENCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ADAMA MICKIEWICZA W SKOKACH I ABSOLWENCI GIMNAZJUM IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW W SKOKACH,

TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW MIASTA SKOKI I ZIEMI SKOCKIEJ,

TOWARZYSTWO WSPIERANIA RODZINY I DZIECKA ALIA Z SIEDZIBĄ W ANTONIEWIE

SKLEP ZABAWKOWY „TWÓJ SMYK” WĄGROWIEC,

SKLEP ZABAWKOWY „DONIA”WĄGROWIEC

AKADEMIA ROZWOJU – AGNIESZKA FERTSCH,

STUDIO GIMNASTYKI ARTYSTYCZNEJ „FENIKS” – JAROSŁAWA BIŁORUSOWA FERTSCH

REDAKCJA GAZETY „PODSKOKI”

PIEKARNIA CUKIERNIA „EMKA”- PAN JAKUB MIGASIEWICZ,

AQUAPARK W WĄGROWCU,

GASTRO KEBAB – SKOKI

PLANTACJA CHOINEK GRUNWALD – FILIP KURASZKIEWICZ ŁUBOWICE

WESOŁA FARMA – KRZYSZTOF STOŻEK SŁAWICA,

SALON FRYZJERSKI POD WŁOS KISZKOWO

RESTAURACJA TRZY SMAKI – POBIEDZISKA

KINGA MRÓZ – SALON FRYZJERSKI KISZKOWO

MARCIN PODRAZA – ŁOSINIEC

SALON KOSMETYCZNY MAŁGORZATA ZDUNEK – KISZKOWO

ORAZ MIESZKAŃCY, A WŚRÓD NICH PAŃSTWO: IWONA I KRZYSZTOF MIGASIEWICZOWIE, LUCYNA I PIOTR BABRAKOWSCY, BOŻENA I MICHAŁ KOŁPOWSCY, MAGDALENA I WOJCIECH CIBAIL, KRZYSZTOF JURASZ.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania XV Jarmarku Bożonarodzeniowego: Radzie Rodziców i Samorządowi Uczniowskiemu, rodzicom i nauczycielom, uczniom i absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum, pracownikom UMiG w Skokach, koleżankom i kolegom radnym, sołtysom i mieszkańcom naszej gminy. Bez Państwa pracy i ogromnego zaangażowania w przygotowania, jak i przeprowadzenie jarmarku nie byłoby możliwe zorganizowanie takiego przedsięwzięcia.

Prace nad przygotowywaniem stroików, wspólne, w małych grupach, pieczenie pierników, ciast i chlebów, przygotowywanie i pakowanie losów na loterię, ustawianie stoisk, pilnowanie porządku, sprzedaż losów i świątecznych gadżetów czy wreszcie prowadzenie imprezy, pozwoliły nam wszystkim poczuć niezwykłą więź i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

galeria zdjęć z Jarmarku