Drugi raz mieszkańcy Osiedli Topolowa I i Topolowa II spotkali się na Osiedlowym „Święcie Pyry”. W sobotę 1 października od 15oo do 23oo, Osiedlowy Pac Zabaw wypełniło kilka pokoleń współmieszkańców, by przy muzyce i płonącym ognisku spędzić wolny czas. Przybywały zarówno  całe rodziny, jak i pojedyncze osoby, wielu z domowymi wypiekami i potrawami oraz owocami i słodyczami dla dzieci, które w połączeniu z artykułami ofiarowanymi przez pragnących zachować anonimowość sponsorów pozwoliły stworzyć cieszący się powodzeniem swoisty szwedzki stół.

Wyjątkowo piękny dzień sprzyjał miłemu spędzaniu czasu, zarówno na rozmowach o sprawach „dużych i małych”, jak i przy muzyce i wspólnym śpiewie pieśni biesiadnych, przy których  wracały wspomnienia i nogi same rwały się do tańca.

Wielkim powodzeniem wszystkich cieszyły się, nasze „poznańskie” pyry z ogniska  oraz kiełbaski pieczone nad ogniskiem.  Organizatorzy nie zapomnieli też o atrakcjach dla dzieci – tutaj największym powodzeniem cieszył się „połów” do wędkarskiego podbieraka „rybek wystrzeliwanych z katapulty.

Udane spotkanie w dniu 1 października to wspólne dzieło zarówno wspomnianych sponsorów, jak i samych uczestników, spośród których nie sposób nie wspomnieć : występującego w roli „ogniskowego” Ryszarda Kruka, zapewniającego podkład muzyczny Piotra Babrakowskiego oraz serwującego zabawę dla dzieci „katapultowego” Rafała Sękowskiego. I właśnie dziękując  im wszystkim za wspaniale sobotnie zakończenie dnia, w imieniu organizatorów już teraz zapraszamy na „Święto Pyry” AD 2017.

Zdjęcia z imprezy autorstwa Piotra Babrakowskiego