6 marca po raz drugi odbyły się w Gminie Skoki kolarskie zawody przełajowe zorganizowane przy współudziale Wojciecha Gogolewskiego reprezentującego TTKF Pałuki. Zawody miały miejsce podobnie jak rok temu w lesie koło gimnazjum w Skokach. Zawodnicy ścigali się na rundach liczących ponad 2000 m.

A tak zawody i ich zwycięzców opisuje ich prowadzący i komentator, miłośnik kolarstwa, redaktor sportowy Piotr Kurek: Piotr Nowacki z Piły najlepszym mastersem. Pilanie zdominowali zimowy cykl Cyclocross Wielkopolska 2016.

Piotr Nowacki z Piły u progu sezonu 2016 zademonstrował znakomitą formę w trzech wyścigach przełajowych cyklu Cyclocross Wielkopolska i triumfował w klasyfikacji generalnej w kategorii masters. Pan Piotr, rocznik 1971 – 45. urodziny będzie obchodzić 9 maja, startował na początku lutego na poznańskich Winogradach, dwa tygodnie temu w Wągrowcu i dziś w Skokach.

W pierwszym starcie zajął czwarte miejsce (za Markiem Boneckim ze Zbąszynka, Rafałem Łukawskim z Poznania i Arkadiuszem Posmykiem z Lubania), w Wągrowcu zwyciężył i dziś był drugi za Radosławem Lonką z Wrześni. W sumie zdobył 170 punktów i pewnie triumfował w klasyfikacji generalnej.

Piotr Nowacki jest człowiekiem rowerów i kolarstwa. Od ponad dziesięciu lat wyszukiwał talenty na północy Wielkopolski do Uczniowskiego Klubu Sportowego Sportowiec Piła. Pod jego okiem rozwijali swe sportowe możliwości Borys Góral (pierwszy mistrz Polski w eliminiatorze – rok 2013, Żerków), bracia Michał i Paweł Górniakowie i inni.

Pilanin dziś dumnie stanął na najwyższym miejscu podium w generalce mastersów. Miejsca od drugiego do piątego zajęli: 2. Marek Jaros (Skwierzyna) – 143 pkt., 3. Andrzej Jackowski (Stara Łubianka) – 132, 4. Filip Kaczanowski (Luboń) – 114, 5. Robert Kuszyński (Piła – 103).

Sukces Piotra Nowackiego oklaskiwali podopieczni: Artur Sobkowiak z Piły (wygrał dziś wyścig seniorów) i Miłosz Czechowicz – też z Piły oraz utalentowani juniorzy z tego miasta: Dawid Godlewski (dziś był trzeci oraz wygrał klasyfikację generalną), Jakub Bąk i Karol Maj.

Można śmiało powiedzieć, że Piotr Nowacki i jego kolarska „trzódka” (rośnie i przybywa lat jednym, młodzi przychodzą do Uczniowskiego Klubu Sportowego) zdominowali tegoroczny cykl Cyclocross Wielkopolska 2016.

Piotr Nowacki triumfował w mastersach, Miłosz Czechowicz – w seniorach, Dawid Godlewski – w juniorach, zaś Klaudia Janik (też z Piły, choć startuje w barwach Rowerownia Team Poznań) – zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet.

Piotrowi Nowackiemu – kolarzowi, trenerowi i wychowawcy młodzieży – gratuluję sukcesu w wielkopolskich przełajach i życzę dużo zdrowia. I tak głośno sobie myślę, że puchar za klasyfikację generalną w zimowych przełajach jest, z wyprzedzeniem, najlepszym prezentem na majowe, 45, urodziny.

Dziś wygrywali w poszczególnych wyścigach: kobiety open – Magdalena Hałajczak, junior – Maciej Połatyński (Nowe Miasto), senior – Artur Sobkowiak (Piła), masters – Radosław Lonka.

W klasyfikacjach generalnych trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli: kobiety – 1. Klaudia Janik (Piła) – 181 pkt., 2. Małgorzata Gogolewska (Wągrowiec) – 151, 3. Magdalena Hałajczak – 130; juniorzy – 1. Dawid Godlewski (Piła) – 153 pkt., 2. Dominik Lewek (Poznań) – 150, 3. Jakub Bąk (Piła) – 122; seniorzy – 1. Miłosz Czechowicz (Piła) – 157 pkt., Artur Sobkowiak (Piła) – 130, 3. Szymon Konicki (Wągrowiec) – 92; mastersi – 1. Piotr Nowacki (Piła) – 170 pkt., 2. Marek Jaros (Skwierzyna) – 143, 3. Andrzej Jackowski (Stara Łubianka) – 132.

Najlepszym zawodnikom dzisiejszych zawodów w Skokach oraz pięciu najlepszym w klasyfikacji generalnej puchary i upominki wręczał burmistrz miasta Tadeusz Kłos.

PS. Maraton MTB w Skokach będzie miał miejsce 26 czerwca, za lapsus językowy w filmie przepraszam.

[Not a valid template]