Członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego (Koło Skoki) spotkali się 9 grudnia 2006 roku, aby odebrać II tom książki pt. „Powstańcy Wielkopolscy”, w której zawartych zostało kolejnych siedem not biograficznych powstańców wielkopolskich z Ziemi Skockiej.

Zebraniem i redakcją tychże biogramów zajął się, tak jak i poprzednio, Prezes naszego Koła p. Krzysztof Jachna.

Warto nadmienić, że skockie Koło liczy w tej chwili 40 członków co sprawia, że jest to najliczniejszy oddział TTPW w Wielkopolsce.

Drugim upominkiem – również od Zarządu Głównego TPPW – był Rocznik Oświatowo- Historyczny nr 12 „Powstaniec Wielkopolski”, w którym zainteresowani znajdą na pewno wiele ciekawych tekstów i fotografii.

Gimnazjum nr 1 w Skokach przekazało też specjalny numer gazetki „Szkolny Miszmasz” poświęcony prezentacji zadań projektowych, które gimnazjaliści zrealizowali z okazji 87 rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

W miłej atmosferze karczmy „Kołodziej” uczestnicy spotkania nie tylko wspominali swoich przodków – uczestników wielkopolskiego czynu zbrojnego 1918-1919, ale ustalili również formę uczczenia przypadającej 27 grudnia kolejnej rocznicy wybuchu tego zwycięskiego powstania.

Iwona Migasiewicz