Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego Koło w Skokach wespół z Kurkowym Bractwem Strzeleckim Skoki, jak co roku, zorganizowało spotkanie świąteczno – noworoczne. Odbyło się ono w sobotę 13 stycznia w siedzibie bractwa kurkowego.

Wśród gości znajdowali się królowie kurkowi A.D. 2023 wraz ze swymi rycerzami. Obecni byli przedstawiciele stowarzyszeń, radni oraz burmistrz Tadeusz Kłos.

 Zgromadzeni zostali powitani przez prezesa KBS Skoki Krzysztofa Jachnę oraz prezesa koła TPPW Adama Mrozińskiego

Po wprowadzeniu wygłoszonym przez Andrzeja Surdyka, wyświetlono film autorstwa Marcelego Jarzębowskiego o przebiegu powstania w Skokach i przekazywaniu pamięci o nim kolejnym pokoleniom.

W dalszej kolejności odbyła się emisja dokumentu o zdobyciu 6 lutego 1919 roku lotniska na Ławicy. Fakty przedstawione w filmie uzupełnił pułkownik Grzegorz Misiak, członek TPPW oraz Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Dowbora- Muśnickiego, a także KBS Skoki. Tradycją spotkań noworocznych stało się wspólne śpiewanie kolęd. Na gitarze akompaniował Piotr Babrakowski wspierany przez przedstawicieli chóru Harfa. 

Czas upłynął zebranym nie tylko na oglądaniu filmów i śpiewie, ale także na wspólnych rozmowach.

Atmosfera, jak zawsze była serdeczna

Adam Mroziński, zdjęcia Stanisława Grzegorzewskiego