W dniu 27 grudnia w 88 rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 – Koło w Skokach zorganizowali podobnie jak w minionych latach uroczystość upamiętniającą to niezmiernie ważne dla naszej historii wydarzenie.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Piotra i Pawła w Skokach z udziałem pocztów sztandarowych.

Msze uświetnił występ Chóru Kameralnego dyrygowanego przez pana Andrzeja Kaliskiego, oraz Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” pod przewodnictwem pana Antoniego Wiśniewskiego.

Po mszy jej uczestnicy przemaszerowali pod bramę cmentarza parafialnego w Skokach gdzie 27 grudnia 2003 roku w 85 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego odsłonięto pamiątkową tablice z nazwiskami jego uczestników obywateli Ziemi Skockiej, mieszkańców miasta i okolicznych wiosek.

Na miejscu głos zabrał Krzysztof Jachna prezes i zarazem pomysłodawca powstania w Skokach Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Przybliżył on zebranym historyczne znaczenie wydarzeń z przed 88 lat oraz wymienił nazwiska powstańców którzy byli związani z Skocką Ziemią jednakże spoczywają na cmentarzach w innych rejonach kraju.

Głos zabrali także ks. Karol Kaczor oraz Burmistrz Tadeusz Kłos.

Pod tablicą złożona kwiaty i zapalono znicze.

Obchody zakończył podwójny wystrzał z armaty oddany przez przedstawicieli Bractwa Kurkowego w Skokach.