W niedzielę 13 października odbyły się kolejne zawody spinningowe Koła nr 120 w Skokach- które relacjonuje nam Kapitan sportowy Koła Mariusz Kielma.

Tym razem rywalizacja toczyła się na jeziorze Dzwonowskim, którego Koło jest opiekunem. O godzinie 7:00 na przystani Koła na zbiórce stawiło się 19 chętnych do sportowej rywalizacji i nowych wrażeń wędkarzy. Ten niedzielny poranek powitał wszystkich piękną jesienną pogodą, która utrzymywała się przez cały czas trwania zawodów. Jednak właśnie, ta słoneczna pogoda powodowała że trudno było skusić drapieżniki, a zwłaszcza szczupaki do „brań”. Jak się na koniec okazało złowiony został tylko jeden wymiarowy szczupak, który został zgłoszony komisji sędziowskiej, która tego dnia działała w składzie: Maiusz Kielma- sedzia główny oraz Jacek Dudek i Krzysztof Czechlewski jako sędziowie sektorowi.

Z kolei lepiej tego dnia wyglądały wyniki u wędkarzy, którzy postanowili nastawić się na połów okoni, którym nie przeszkadza słoneczna pogoda. Oni też przez 5 godzin trwania zawodów złowili łącznie 16 wymiarowych okoni, w tym okaz mierzący 37 cm i ważący 800 g złowiony przez kolegę Tomasza Makowskiego.

Atmosfera wśród zawodników była wyśmienita. Po skończonym wędkowaniu i przedłożeniu ryb komisji sędziowskiej wszyscy udali się na poczęstunek w postaci smażonych na ruszcie kiełbasek przygotowanych przez gospodarza Koła Karola Neumanna. Były również gorące i zimne napoje.

Po wspólnym posiłku i licznych rozmowach „o takiej rybie: nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów zwycięzcom. Okazało się, że zawody te wygrał Tomasz Makowski z wynikiem 0,885 kg złowionych ryb. Drugie miejsce z wynikiem 0,825 kg zajął Jarosław Pachela, a trzecie z wynikiem 0,445 kg Prezes Honorowy Alojzy Pacholski. Zwycięzcy otrzymali puchary i gratulacje z rąk Prezesa Jacka Dudka.

Następne  zawody, tym razem spinningowo- żywcowe o puchar Honorowego Prezesa odbędą się 10 listopada- również na jeziorze Dzwonowskim.    

Zdjęcia z zawodów autorstwa Piotra Babrakowskiego