54 zawodników reprezentujących 18 Kół PZW i drużyn wyłonionych w zakładach pracy, względnie samodzielnie zgłoszonych prze pasjonatów wędkarstwa 28 czerwca br. wzięło udział w organizowanych w ramach Dni Miasta i Gminy Skoki Spławikowych Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza.

Zawody tradycyjnie już odbywały się w trzech sektorach, przy czym w każdym sektorze na podstawie wcześniej przeprowadzonego losowania jedno miejsce zajął reprezentant każdej drużyny.

Po zakończeniu wędkowania i pracy Komisji Sędziowskiej dokonującej ważenia złowionych ryb i ustalenia wyników połowów, na leśnej polanie nad brzegiem jeziora Rościńskiego nastąpiło ogłoszenie wyników w indywidualnej punktacji sektorowej i w punktacji drużynowej – tu liczyła się suma punktów uzyskanych przez zawodników we wszystkich trzech sektorach. W trakcie prac Komisji zawodnicy, organizatorzy i goście mieli możliwość posilić się grochówką przygotowaną i serwowaną z kuchni polowej przez Mirosława Kamińskiego i Karola Neumana.

W punktacji sektorowej najlepszymi zawodnikami dnia okazali się:

– W sektorze A: Tomasz Lawer z Koła PZW Krzyż, który złowił 11,125 kg ryb. II miejsce z 10,93 kg ryb zajął Mariusz Kielma z zespołu „Krecia”, a trzecie miejsce z 9,845kg Robert Chelwing z I drużyny Koła Mieścisko.

W sektorze B: Grzegorz Majewski z drużyny COLMIC z 8,850 kg złowionych ryb, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Zaranek z zespołu TEAM KASI z 8,415 kg ryb, a na III Wojciech Feliksiak z 6,405 kg ryb z Koła „Rogalik”.

– W sektorze C: triumfował Andrzej Szymkowiak z drużyny I Koła Skoki z 10,720 kg ryb. II miejsce z 9,605 kg ryb zajął Grzegorz Lipiecki z zespołu „Karaś”, a III z 9,400 kg ryb Grzegorz Feliczak z Koła Murowana Goślina.

 

W klasyfikacji drużynowej:

Najlepszą Drużyną Dnia została i Honorowy Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki zdobyła drużyna COLMIC w składzie: Mirosław Siergiej, Grzegorz Majewski i Rafał Begier.

II miejsce i Puchar wywalczyła reprezentacja Koła Krzyż w składzie: Tomasz Lawer, Mariusz Nadlewski i Jerzy Kaźmierczak.

III miejsce wraz z pucharem zajęła I drużyna reprezentująca Koło PZW Skoki w składzie: Zbigniew Pietrzak, Romuald Dudek i Andrzej Szymkowiak.

Kolejne miejsca w punktacji drużynowej zajęły zespoły: „Rogalik” Poznań, „Troć” Karolewo, „Karaś”, druga reprezentacja Koła PZW Skoki, PZW Murowana Goślina, „Krecik” Skoki „Wiórek II”, „Lubonianka” Luboń, I Drużyna PZW Mieścisko, „TEAM KASI” Murowana Goślina Zielone Wzgórza, „Tarpan” Poznań, „Wiórek I”, „Bardowick” Niemcy i II drużyna PZW Mieścisko.

Zdobywcy III pierwszych miejsc w punktacji indywidualnej w każdym sektorze otrzymali nagrody, a wszyscy zawodnicy upominki w postaci sprzętu wędkarskiego.

Sponsorem zawodów był Samorząd Gminy Skoki reprezentowany przez Burmistrza. Wody jeziora Rościńskiego bezpłatnie do wędkowania użyczyło Gospodarstwo Rybackie – Robert Kowalewski, a sprawami organizacyjnymi związanymi z przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów zajął się Zarząd Koła PZW nr 120 w Skokach.

W trakcie zawodów sekretarz Zarządu Okręgu Poznańskiego Polskiego Związku Wędkarskiego Leszek Czarnyszewicz udekorował Burmistrza Tadeusza Kłosa przyznaną Mu przez Zarząd Okręgu Poznańskiego na wniosek Zarządu Koła nr 120 w Skokach Odznaką Honorową „Zasłużony dla Wędkarstwa Wielkopolskiego” w wersji powiększonej – odznaczenie to jest przyznawane szczególnie zasłużonym dla rozwoju wędkarstwa osobom i instytucjom z poza środowiska wędkarskiego.

Zdjęcia z zawodów przy artykule z 22. Dni Miasta i Gminy Skoki