Niedziela 15 października tego roku, to nie tylko wybory parlamentarne, to także dzień w którym w gminie Skok odbyły się zawody motocyklowe na torze motocrossowym w Roszkowie.

Motoklub Skoki z Arturem Glapa na czele zorganizował zawody kolejną niezwykle udaną imprezę sportową w naszej gminie. Pogoda pomimo ochłodzenia dopisała. Na liście startowej zapisało się aż 78 zawodników, kolejny rekord frekwencji w tym dniu.

Miło patrzeć, jak młody klub rozwija się w tak szybkim tempie. Dzięki uprzejmości pana Macieja Wituckiego zawodnicy mogli wydłużyć w tym dniu trasę o pętle po polu co bardzo przypadło do gustu uczestnikom.

W zawodach odbyły się w 5 klasach: Masters, Hobby, Junior, Pitbike i Expert.

W każdej z nich kibice mogli podziwiać niezwykłe umiejętności szybkiej jazdy w zakrętach i zachwycać się spektakularnymi skokami na hopach. Nie obyło się również bez widowiskowych upadków, które w tym sporcie są normą. Na szczęście wszyscy wrócili do domu cali i zdrowi.

Cieszy też fakt, że coraz więcej dzieci i młodzieży zaczyna przygodę z motocyklem odrywając się tym samym od telefonów i komputerów.

Impreza udała się i jest to również wielka zasługa sponsorów bez których nie byłoby to możliwe.

Organizatorzy chcieli bardzo podziękować:

 • gmina Skoki – dofinansowanie 9.650 zł w ramach pożytku publicznego na zasadzie małych grantów,
 • P.W. Adam Wytwórnia Betonu Adam Andrzejewski,
 • Wena Moto,
 • Marciniak- Transport Przewozy Pasażerskie,
 • Piotr Kaczmarek- Radny Powiatu Wągrowieckiego,
 • Holeshots,
 • Art Steel Laser Rogoźno,
 • Sigma Motul z Kostrzyna,
 • Motorex DP,
 • Mx School#24,
 • Aleksander Kaczmarek,
 • Balangas,
 • Ubezpieczenia Nowakowska Pudliszak.

Galeria zdjęć z zawodów: