W niedzielę 28 maja na torze motocyklowym w Roszkowie odbyły się wyścigi w formule SuperEnduro Sprint, czyli połączenie technicznej jazdy po przeszkodach i szybki tor motocrossowy.

Organizatorem zawodów był Motoklub Skoki z Arturem Glapa na czele. W zawodach wzięło udział 67 zawodników w kilku klasach: Expert, Hobby, Masters, Junior i mini motocykle Pitbike.

Ryk silników, widowiskowe skoki, spektakularne gleby i zacięta rywalizacja na torze bark w bark to jest to co przyciąga rzesze kibiców. Pogoda dopisała więc nie inaczej było i tym razem.

Zawody organizowane przez Motoklub Skoki cieszą się dużą popularnością, przez co gościliśmy zawodników ze Szczecina, Kołobrzegu, Łodzi, a nawet dalszych stron kraju.

Gminę Skoki reprezentowali:

• w klasie hobby wystartowali: Damian Nowak miejsce 18, Mikołaj Wieczorek 13, Mazurek Mateusz miejsce 8, oraz po zaciętej walce o pierwszą pozycję zwyciężył skoczanin Mateusz Studziżba,
  • w klasie Expert 2 miejsce zajął mieszkaniec Potrzanowa Paweł Herot,
  • w klasie Masters pozycja 6 zajął Seidler Bartosz,
  • w klasie junior zaledwie 10 letni Bartosz Anders zajął 5 miejsce,
  • w klasie Pitbike miejsce 7 zajął Marcel Nowak, a Marcel Herot podobnie jak jego tata zajął mocne 2 miejsce.

Gratulujemy wyników i zapraszamy mieszkańców do kibicowania w kolejnych edycjach. Następne zawody w Roszkowie planowane są na wrzesień/ październik 2023r.

Sponsorami imprezy byli:

• sponsor główny Gmina Skoki,
  • CST,
  • Art Steel Laser Rogoźno,
  • Wena Moto,
  • Deva Systems,
  • 24MX,
  • Mal- Bud,
  • P.W. Adam,
  • Balu Steel,
  • Motorex DP,
  • Przystań Motocyklowa,
  • Boss Color,
  • Senza Bezglutenowa,
  • KA- TRUCK,
  • Daria Piotrowska,
  • Anders Studio,
  • Canada- Home Wągrowiec.

Dziękujemy za wsparcie.

Pod spodem galeria zdjęć z zawodów autor Kornelia Herot: