Wspaniała pogoda, drużyny i ryby dopisały podczas tradycyjnych wędkarskich zawodów drużynowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki rozegranych na Jeziorze Budziszewskim

Na starcie stanęło 10 trzyosobowych drużyn reprezentujących instytucje i organizacje społeczne nie tylko z terenu miasta i gminy Skoki. Swoją reprezentację wystawiła też rada miejska oraz urząd miasta i gminy. W składzie drużyny radnych łowili: Zbigniew Kujawa, Piotr Babrakowski i Łukasz Kubiński. Drużynę pracowników urzędu stanowili: Agata Ruta, Renata Kanikowska i Krzysztof Mańka.

Swoje drużyny wystawili także: Koło PZW Skoki w kategorii seniorów i juniorów, OSP Skoki, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Wrak Race, PZW Energetyk, SSR Skoki, SSR Troć Skoki, Koło PZW nr 141 Wojnówko, KS Wełna Skoki.

Zawody trwały cztery godziny, po których nastąpiło komisyjne ważenie złowionych ryb, które następnie wróciły do wody. Jak wynika z protokołu niektórzy wędkarze mogli się pochwalić połowem ok. 5-9 kg. O wyniku końcowym decydowało podsumowanie połowów zawodników jednej drużyny rozstawionych w trzech sektorach.

Sędzią głównym zawodów był Mariusz Kielma, który ogłosił, że zwycięzcą zawodów oraz zdobywcą Pucharu Burmistrza została drużyna seniorska Koła PZW nr 120 Skoki, w składzie której łowili: Hubert Radziński, Henryk Eliński i Mariusz Kaszewski. Ci trzej zawodnicy złowili razem blisko 22 kg ryb, a Hubert Radziński uzyskał najlepszy wynik (9,055 kg). Drugie miejsce przypadło drużynie SSR Troć Skoki, a trzecie drużynie Koła PZW z Wojnówka. Drużyna radnych zajęła 5.miejsce, a pracownicy urzędu zamykali stawkę drużyn.

Wręczenia Pucharu oraz nagród dla najlepszych wędkarzy dokonał burmistrz Tadeusz Kłos, który corocznie odwiedza wędkarzy podczas pucharowych zmagań.

Nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego nagrodzono także najlepszych zawodników w poszczególnych sektorach. I już tradycyjnie, na wszystkich uczestników zawodów czekała pyszna grochówka przygotowana przez gospodarza Koła PZW Karola Neumanna.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Fot. arch. Koła PZW Skoki: