17 i 18 czerwca Klub Sportowy Wełna Skoki, wspólnie z Lech Poznań Football Academy – Skoki, zorganizowali drugą edycję turnieju piłkarskiego dla dzieci pn. Skoki Cup.

W dwa dni na stadionie miejskim rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych w sumie 600 dzieci.

Od rana w sobotę, do niedzielnego popołudnia przewinęło się wokół stadionu oraz na nim kilkuset piłkarek i piłkarzy oraz ich rodziców, którzy bardzo głośno dopingowali, a potem fotografowali swoje dzieci podczas uroczystości wręczenia medali i pucharów.

-W sobotę swoje umiejętności zaprezentowały dzieci urodzone w 2017/18 roku. W niedzielę natomiast od rana rywalizowały dzieci z roczników 2016 oraz 2014, a popołudniu do gry wkroczyli zawodnicy urodzeni w 2015 i 2013 roku. Mnóstwo sportowych emocji.

Medale, puchary oraz upominki wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz przewodniczący rady miejskiej Zbigniew Kujawa. Na trybunach można było dostrzec m.in. Piotra Rutkowskiego, prezesa KKS Lech Poznań, który wspierał swojego syna biorącego udział w turnieju.

Podczas dwóch dni rywalizacji rozdaliśmy ponad 600 medali oraz 50 pucharów. Poza zawodnikami ze Skoków grających w barwach Wełny czy LPFA zagrały również dzieci z: Wągrowca, Poznania, Gniezna, Murowanej Gośliny, Skórzewa, Mieściska, Dąbrówki, Lubonia, Śremu, Rogoźna – mówi Marcin Bejma, prezes KS Wełna Skoki. – Gorąco dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy w Skokach za wsparcie finansowe turnieju.

Warto dodać, że młode zawodniczki i zawodnicy mieli okazję rozgrywać swoje mecze sędziowane przez prawdziwych sędziów piłkarskich, co podnosiło rangę turnieju. Organizatorzy zadbali także o bezpieczeństwo uczestników, posiłki oraz napoje chłodzące.

Galeria zdjęć z turnieju: Michał Szklennik, Franciszek Szklennik